Gibała odpowiada na nasz tekst. I atakuje KRKnews.pl

fot. Senat RP / wikimedia

„Czytelniczka” niepotrzebnie fatygowała się i traciła czas na uzyskanie w trybie dostępu do informacji publicznej informacji dotyczącej kosztów, jakie poniósł inicjator referendum, Stowarzyszenie Logiczna Alternatywa, w związku z promocją idei referendum w mediach publicznych. Taka informacja została zamieszczona w sprawozdaniu inicjatora referendum (…). Te koszty tam są – rozliczone co do grosza i rozbite na poszczególne media – odpowiada na naszą publikację Biuro Prasowe Łukasza Gibały. Chodzi o dzisiejszy tekst „Władze TVP i Radia Kraków milczą jak zaklęte. Kogo chronią?.

Władze TVP i Radia Kraków milczą jak zaklęte. Kogo chronią?

Poniżej prezentujemy pełną treść sprostowania, które otrzymaliśmy z biura Łukasza Gibały, byłego posła, kandydata na prezydenta Krakowa i inicjatora referendum w sprawie odwołania Jacka Majchrowskiego.

W odniesieniu do artykułu „Władze TVP i Radia Kraków milczą jak zaklęte. Kogo chronią?” zamieszczonego na portalu krknews.pl w dniu 21 marca 2017 roku informujemy, że:

Cytowana przez niepodpisanego z nazwiska dziennikarza krknews „Czytelniczka” niepotrzebnie fatygowała się i traciła czas na uzyskanie w trybie dostępu do informacji publicznej informacji dotyczącej kosztów, jakie poniósł inicjator referendum, Stowarzyszenie Logiczna Alternatywa, w związku z promocją idei referendum w mediach publicznych. Taka informacja została zamieszczona w sprawozdaniu inicjatora referendum, dostępnym do wglądu w siedzibie Komisarza Wyborczego w Krakowie. Nieprawdą jest więc, jak napisała w mailu do redakcji „Czytelniczka”, że „sprawozdanie finansowe Logicznej Alternatywy takich kosztów nie ujawnia”. Te koszty tam są – rozliczone co do grosza i rozbite na poszczególne media.

Zachowanie minimalnej rzetelności dziennikarskiej wymagałoby sprawdzenia takich informacji przed publikacją – niestety taką rzetelnością redakcja portalu krknews.pl się nie wykazała. Praktyka polegająca na publikowaniu bez sprawdzenia każdej, nawet najbardziej absurdalnej, nadesłanej mailem informacji stoi w sprzeczności z podstawowymi zasadami etyki dziennikarskiej i na takie praktyki nie zamierzamy się godzić. Dlatego domagamy się natychmiastowego usunięcia z portalu artykułu pt. „Władze TVP i Radia Kraków milczą jak zaklęte. Kogo chronią?„, a także zaprzestania uprawiania tego rodzaju „dziennikarstwa”w odniesieniu do naszej działalności

(lm)

Zdjęcie tytułowe: Senat RP / wikimedia

Zobacz także:

Miastoman: Jak Gibała bada to, co już dawno zbadane

Zobacz także