Gigantyczne nagrody w Krakowskim Parku Technologicznym

Ponad ćwierć miliona złotych wypłacono w lutym tego roku jako nagrody dla prezesa i wiceprezesa Krakowskiego Parku Technologicznego w Krakowie. Sprawa wyszła na jaw dopiero teraz, bo o nagrody w spółkach z udziałem województwa małopolskiego zapytał jeden z posłów.

W wykazie, do którego dotarliśmy, są nagrody wypłacone w tym roku, ale są to profity za rok 2019, a nawet za 2018. Co ciekawe, w niektórych spółkach nie wypłacono żadnych nagród, w kilku – kwoty mogą powalać.

Tak jest w przypadku Krakowskiego Parku Technologicznego. Prezesowi spółki zarządzającej specjalną strefą ekonomiczną wypłacono w lutym tego roku 126 279 zł 10 gr. Taka sama nagroda trafiła do osoby na stanowisku wiceprezesa. Jak zaznaczono – to „wynagrodzenie zmienne za 2018 rok”.

Warto zaznaczyć, że KPT, w której udziały ma samorząd województwa małopolskiego, tak naprawdę podlega administracji rządowej. I to Warszawa decyduje o obsadzie personalnej władz spółki i ewentualnych nagrodach.

Inaczej jest w przypadku Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. To spółka, w której decydujący głos ma Urząd Marszałkowski w Krakowie. W tej spółce nagroda dla prezesa to 60 553 zł 45 gr. Jeden wiceprezes dostał 54 826 zł 61 gr, drugi – tylko 1 805 zł 66 gr. To nagrody za rok 2019.

A są i takie spółki, gdzie nie było żadnych nagród dla szefów. To np. Małopolskie Dworce Autobusowe, Koleje Małopolskie, Małopolski Regionalny Fundusz Poręczeniowy czy Regionalne Centrum Administracyjne Małopolska.

Zarówno spółki z gigantycznymi nagrodami, jak i te bez nagród, podlegają politykom PiS.

(TO)

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie