Gigantyczne owady zaatakowały ZOO! Na szczęście nie są groźne!

Wielki owad / fot. strona ZOO Kraków

W krakowskim ZOO właśnie trwa inwazja wielkich biedronek, pszczół i mrówek. Na szczęście owady nie są prawdziwe tylko są metrowymi modelami, służącymi do nauki i edukacji dzieci.

W ramach projektu w zoo powstała ścieżka edukacyjna poświęcona polskim, coraz mniej licznym populacjom owadów, z metrowymi modelami. Elementami tej ścieżki są również tablice i gry edukacyjne. Drugi mobilny zestaw modeli owadów (60 cm) i plansz oraz tablic edukacyjnych przygotowano na warsztaty w salce edukacyjnej m.in. z dziećmi niepełnosprawnymi, niedowidzącymi.

Wielki owad / fot. strona ZOO Kraków

– Przypominamy jak bardzo owady są ważne, jakie przynoszą nam korzyści i jak należy je chronić. Podczas zajęć słuchacze dowiadują się jak sami mogą dbać o owady i jak powinni chronić środowisko. Po zajęciach dzieci uczestniczą w konkursach z nagrodami, podczas których podsumowują zdobytą wiedzę – informuje krakowskie zoo.

Warto dodać, że z zajęć skorzystało już 300 dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych, z zespołów szkół specjalnych w Krakowie, z domu dziecka w Bochni, z Zespołu Szkół i Placówek pn. „Centrum dla Niewidomych i Słabowidzących” w Krakowie czy Małopolskiej Fundacji Aktywnej Rehabilitacji oraz Centrum Autyzmu i Całościowych Zaburzeń Rozwojowych w Krakowie.

js/krakow.pl

Zobacz także