Szykuje się paraliż części Krakowa!

Już w sobotę (12 marca) rusza kolejny etap budowy łącznicy kolejowej, inwestycji PKP PLK, który znacząco wpłynie na ruch samochodowy w rejonie skrzyżowania ul. Wielickiej, Powstańców Wielkopolskich, Limanowskiego i al. Powstańców Śląskich. To odbije się i na kierowcach i na pasażerach komunikacji miejskiej.

Organizacja ruchu
Organizacja ruchu

W sobotę zostanie zamknięta Estakada im. Obrońców Lwowa (nad ul. Wielicką) oraz zamknięty będzie lewoskręt z ul. Powstańców Śląskich w ul. Limanowskiego.

Estakada umożliwia przejazd z rejonu Łagiewnik w stronę Nowej Huty, z pominięciem skrzyżowania ul. Wielickiej, ul. Limanowskiego i al. Powstańców Śląskich. Teraz cały ruch będzie puszczony dołem (obok estakady) i jak można przewidzieć, będzie wiązał się z dłuższym czasem przejazdu niż zwykle. Estakada będzie zamknięta przez przynajmniej trzy miesiące.

– Zachęcamy krakowian, aby na czas remontu wybrali komunikację miejską. Ponieważ prace nie wprowadzą utrudnień na ul. Wielickiej, tramwaje będą kursować bez zmian – mówi Michał Pyclik z ZIKIT-u. – Dla pasażerów autobusów zostanie natomiast wydzielony buspas (od 12 marca), który rozpocznie się przy ul. Kamieńskiego, na wysokości węzła nad al. Powstańców Śląskich.

Budowa łącznicy kolejowej Kraków Zabłocie – Kraków Krzemionki pozwoli na skrócenie czasu przejazdu z Krakowa do Zakopanego i ze Skawiny do Krakowa o około 15 minut. Ponadto przyczyni się do powstania kolejnego odcinka Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej (do stacji w Skawinie), która zdecydowanie szybciej dowiezie podróżujących do centrum Krakowa, niż np. samochód i przyczyni się do odkorkowania tej części miasta. W ramach inwestycji zbudowane zostaną także dwie stacje kolejowe – na Zabłociu i Krzemionkach. Przystanek Krzemionki będzie usytuowany blisko ul. Wielickiej, tak aby umożliwić szybką i bezpieczną przesiadkę.

(ip)

Najnowsze

Co w Krakowie