Gigantyczny korek na Zakopiance. Powód?

– Tak rozwścieczonych kierowców już dawno nie widziałem – napisał do nas Pan Michał, który utknął w korku na Zakopiance. – To jest jakaś kpina, że w środku dnia ktoś leje asfalt na 500 metrach i wstrzymuje ruch na półtorej godziny – grzmi nasz Czytelnik i przesyła zdjęcie (u góry).

Drogowcy reperują kawałek nawierzchni w Skomielnej Białej. – Od strony Krakowa stałem już praktycznie od Myślenic. Im bliżej źródła utrudnień, tym bardziej ślamazarne tempo. Kierowcy wychodzi z aut na papierosa – twierdzi pan Michał.

Dodaje, że od Zakopanego w stronę Krakowa korek ma obecnie (około 12.00) blisko 5 kilometrów!

AKTUALIZACJA.

Komunikat GDDKiA:

W związku z przewidywaną zmianą warunków atmosferycznych: opadami i spadkiem temperatur, układanie nowej warstwy ścieralnej nawierzchni, pomiędzy Naprawą i Skomielną na DK 7 musi zostać wykonane dzisiaj (28.10.2016r. ) na całym 2 km odcinku, bez pozostawiania sfrezowanej nawierzchni. Ze względów technologicznych nie układa się tego typu nawierzchni, gdy temperatura spada poniżej 0 stopni C lub oscyluje w pobliżu 0.

Na tym odcinku droga przebiega w lesie, jest kręta. Bezpieczeństwo kierowcom i pasażerom pojazdów zapewnia poruszanie się po odpowiednio szorstkiej nawierzchni. Prace, które są prowadzone służą uzyskaniu odpowiedniej , zgodnej z normami szorstkości drogi. W ich trakcie wprowadzany jest ruch wahadłowy i ograniczenie prędkości. Ruch cały czas będzie monitorowany. Prace te mogą potrwać do godz. 17.00, w piątek 28.10.2016 r.

(ip)

Najnowsze

Co w Krakowie