GIS wycofuje ze sprzedaży środek na potencję. Korzystałeś?

Korzystałeś z tego środka? Warto zgłosić się do lekarza. Główny Inspektorat Sanitarny wycofał z obrotu tabletki na potencję ″Power Man″. W suplemencie stwierdzono obecność pochodnych syldenafilu.

Substancja ta nie może występować w żywności, w tym w suplementach diety, ze względu na jej działanie medyczne. Spożycie produktu wiąże się z ryzykiem dla zdrowia – twierdzi GIS.

Inspektorat nie był w stanie nawiązać kontaktu ani z producentem środka ani z firmą odpowiedzialną za dystrybucję na terenie Polski.

Ze względu na deklarowane pochodzenie produktu (Szwecja) informacje w tej sprawie zostały zgłoszone do europejskiego systemu RASFF. Z informacji uzyskanych od władz Szwecji wynika, że podmiot Svenska Naturprodukter AB, Box 4059, 11452 Stockholm, nie prowadzi legalnej działalności w Szwecji – nie jest zarejestrowany jako podmiot branży spożywczej. Podobna sytuacja dotyczy polskiego podmiotu odpowiadającego za dystrybucję tj. MAXON ul. Suwalska 10 lok. 26, 03-352 Warszawa, który także nie jest zarejestrowany jako podmiot branży spożywczej. Dotychczas nie udało się nawiązać kontaktu z przedstawicielem ww. firmy.

Szczegóły dotyczące produktu:

Produkt – „Power Man” suplement diety 1 tabletka

Producent – Svenska Naturprodukter AB, Box 4059, 11452 Stockholm, Szwecja

Dystrybutor – MAXON ul. Suwalska 10 lok. 26, 03-352 Warszawa

Numer partii: 2018017

Data minimalnej trwałości: 04.2021

ms

Zobacz także