Policjanci głodują w czasie ŚDM

Policjanci służący w ramach Światowych Dni Młodzieży chodzą głodni. Takie informacje obiegły dziś media. Pojawiły się zeznania samych funkcjonariuszy, którzy narzekają na niewystarczające racje żywniościowe, które nie wystarczają im na cały dzień wytężonej pracy. – Dementujemy doniesienia mediów – odbija piłeczkę Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie. 

„Drodzy Państwo dementujemy doniesienia mediów o ubogich racjach żywnościowych dla służb. Gwarantujemy, że wszystko jest w porządku! Poniżej przedstawiamy zdjęcie racji żywnościowych dla funkcjonariuszy” – taki oto komunikat pojawił się dzisiaj na twitterze Małopolskiej Policji. Postanowiliśmy sprawdzić i przeanalizować co jedzą nasze służby.

foto Małopolska Policja
fot. Małopolska Policja

Jak widać – stróże prawa na śniadanie dostają porządny posiłek – wędlina, pomidory żółty ser a do tego bułka pszenna albo ciemny chleb – białko zwierzęce, węglowodany i witaminy – idealny poranny posiłek.
Całkiem nieźle wygląda też obiad – zupka jakby jarzynowa, zabielana – ciekawe czy ze świeżych warzyw czy z gotowej mieszanki?

Na drugie filety z kurczaka z białym sosem (śmietanowym lub koperkowym), fasolka szparagowa (mrożona czy świeża? nie zapominajmy , że sezon na fasolkę w pełni) i ziemniaki, a konkretnie puree. Do tego kompot lub herbata. Na kolejnym zdjęciu pewnie drugie śniadanie – zestaw podobny do pierwszego – do tego woda mineralna i jabłko (witaminy i nawodnienie organizmu szczególnie w takie upały to ważna rzecz).

Posiłki policjantów różnią się od siebie w zależności od miejsca zakwaterowania. Za karmienie funkcjonariuszy odpowiadają służby wybrane przez władze policyjne i to ich obowiązkiem jest dostosować menu do wymagań funkcjonariuszy. Zdaniem rzecznika Komendy Głównej Policji Mariusza Ciarki, nie ma też żadnych skarg i zażaleń policjantów, którzy mieliby narzekać na jakość jedzenia serwowanego im w ramach Światowych Dni Młodzieży.

Jeśli jednak zdjęcia przedstawione przez Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie, pokazuje rzeczywiste posiłki serwowane policjantom, to o brak sił do pełnienia służby nie powinniśmy się obawiać.

(bg)

1 KOMENTARZ

Najnowsze

Co w Krakowie