Główna ulica Krakowa ma się zmienić nie do poznania [wideo]

Ścieżka rowerowa, drzewa, zatoki parkingowe, wyciszone torowisko, przystanki wiedeńskie, nowa nawierzchnia na szerszych chodnikach i jezdni, a także iluminacje przy moście im. J. Piłsudskiego – tak ma wyglądać ul. Krakowska.

Za niespełna miesiąc nastąpi otwarcie kopert na przebudowę. Modernizowany będzie odcinek od skrzyżowania z ul. Jóżefa Dietla do ul. Karola Rollego.

„Pojawi się tam ścieżka rowerowa, drzewa, zatoki parkingowe, wyciszone torowisko, przystanki wiedeńskie, nowa nawierzchnia na szerszych chodnikach i jezdni, a także iluminacje przy moście im. J. Piłsudskiego” – informuje ZIKiT.

O tym, jak dokładnie będzie wyglądać po remoncie ul. Krakowska zdecydowali w dużej mierze mieszkańcy, podczas przeprowadzonych w 2017 roku konsultacji społecznych. Dzięki zaplanowanej na początek przyszłego roku gruntownej przebudowie, jedna z najważniejszych krakowskich ulic odzyska dawny blask.

Przypomnijmy, że ul. Krakowska została wytyczona już w 1335 roku w ramach planu lokacyjnego Kazimierza, jako jego główna arteria i oś komunikacyjna.

Był to prastary szlak handlowy tzw. droga solna wiodąca przez Wieliczkę i Bochnię na Węgry. Dziś to najważniejsza ulica łącząca Stare Miasto z Podgórzem. Dziennie przejeżdża nią nawet kilkadziesiąt tysięcy krakowian.

km, krakow.pl

Najnowsze

Co w Krakowie