Gmina sprzedaje mieszkania. Tym razem duże. Nawet bardzo duże

Musisz przeczytać

Gmina wystawia na sprzedaż duże mieszkania, niektóre są bardzo duże. Najmniejsze ma 80 metrów kwadratowych, największe – blisko 150. Najtańsze wystawiane jest na licytację za 460 tys. złotych, na najdroższe trzeba mieć ponad 1,1 mln złotych.

1 czerwca gmina organizuje przetarg na sprzedaż mieszkań. Tym razem licytowane będą tylko duże mieszkania. Niektóre położone są w ścisłym centrum Krakowa. Wszystkie wymagają remontu.

Jakie mieszkania można kupić?

Cztery pokoje przy wylocie z Krakowa

W czteropiętrowym budynku przy ul. Ludwika Rydygiera 17 gmina chce sprzedać mieszkanie na parterze. To cztery pokoje z jasną kuchnią, łazienką, przedpokojem oraz pomieszczeniem wc – łączna powierzchnia to 80,77 m kw.

„Układ pomieszczeń w lokalu jest funkcjonalny, trzy pokoje mają wystawę południowo – zachodnią, czwarty pokój południowo – wschodnią” – czytamy w ogłoszeniu o wystawieniu tego mieszkania na sprzedaż. Lokal wyposażony jest w instalację elektryczną, wodno – kanalizacyjną, domofon, gazową i centralnego ogrzewania zasilanego z sieci miejskiej. Mieszkanie wymaga przeprowadzenia remontu.

Cena wywoławcza – 460 tys. złotych.

Pięć pokoi pod banerem reklamowym

Znacznie większe mieszkanie, bo o powierzchni 145,77 m kw. można będzie kupić w kamienicy Al. Krasińskiego 4. To budynek stojący na rogu Al. Krasińskiego i ul. Kościuszki – ten obłożony wielkim banerem reklamowym.

Samo mieszkanie znajduje się I piętrze. To pięć pokoi o powierzchniach: 18,95, 17,47, 21,82, 23,92 i 23,59 m kw.; jasna kuchnia o powierzchni 11,02 m kw., jasna łazienka o powierzchni 8,10 m kw., dwa pomieszczenia wc – 0,87 i 0,97 m kw. oraz przedpokój o powierzchni 19,06 m kw. Lokal powstał z połączenia dwóch pustostanów, trzy pokoje mają wystawę południową, kuchnia, łazienka i dwa pokoje mają wystawę północną. Mieszkanie wymaga remontu, trzeba uwzględnić wytyczne konserwatorskie.

Cena wywoławcza – 1,124 mln zł.

Drugie podejście do 116 metrów

Na rogu ul. Adama Chmielowskiego i Wietora stoi kamienica z 1929 roku. To w niej znajduje się 116-metrowe mieszkanie, które gmina chce sprzedać. To lokal na poddaszu, ze skosami – trzy pokoje z jasną kuchnią, dwoma łazienkami, garderobą i pomieszczeniem gospodarczym. Dwa pokoje mają wystawę zachodnią, jeden pokój i kuchnia wschodnią. Wysokość pomieszczeń jest zróżnicowana, obniża się przy skosach. Układ pomieszczeń jest amfiladowy.

To już druga próba znalezienia nabywcy na to mieszkanie. Pierwsza miała miejsce w lutym tego roku – chętnych nie było.

Teraz cena wywoławcza to 893 tys. zł.

Cztery pokoje na Kazimierzu

W kamienicy przy ul. Starowiślnej 53 (między Berka Joselewicza a Miodową) miasto wystawia na licytację mieszkanie o powierzchni 82,52 m kw. To cztery pokoje z jasną kuchnią, łazienką oraz przedpokojem na pierwszym piętrze w oficynie. Mieszkanie wymaga remontu.

Cena wywoławcza – 641 tys. zł.

Trzy przedpokoje na Dietla

Trzy pokoje, ciemna kuchnia, łazienka i aż trzy przedpokoje – to mieszkanie na parterze w oficynie kamienicy przy ul. Józefa Dietla 11. Miasto po raz drugi wystawia na sprzedaż ten lokal wymagający remontu. Jego powierzchnia – 93,68 m kw.

Cena wywoławcza – 671,65 tys. zł.

(GEG)

Wszystkie szczegóły dotyczące przetargu, mieszkań wystawionych na sprzedaż – Przetargi na Nieruchomości- Biuletyn Informacji Publicznej Miasta Krakowa – BIP MK

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca