Gotowi na długą listę? Oto spis remontów krakowskich ulic

Są wakacje, więc są remonty. I nie ma chyba nikogo, kto na co dzień nie spotykałby drogowców dłubiących w asfalcie. ZIKiT wszystkie utrudnienia zebrał do kupy i opublikował w raporcie drogowym.

Poniżej spis remontowanych ulic oraz ich infrastruktury wraz z planowanymi datami zakończenia.

Na ul. Batorego trwa wymiana chodnika (od strony numerów parzystych) do 31.08. Na ul. Bajana remontowana jest ulica i chodnik na odcinku od pawilonu handlowego do hydrofornii (do 25.08), natomiast na ul. Opolskiej do 18.06 potrwa remont ciągu pieszo-rowerowego od wiaduktu na al. 29 Listopada.

Na ul. Ojcowskiej trwa remont nawierzchni jezdni (do 31.08), na ul. Krowoderskich Zuchów – chodnika i jezdni , na ul. Łokietka – remont jezdni i pobocza. Obecnie trwa także wymiana nawierzchni jezdni i chodników na ulicach: JaremyMazowieckiejWrocławskiejOboźnej i Spokojnej.

Na ul. Kosmowskiej dobiega końca remont nawierzchni jezdni od ul. Rzepichy w kierunku północnym, jak również kończą się prace związane z remontem chodnika na ul. Grota Roweckiego. Do 1.08 potrwa natomiast wymiana chodnika na ul. Twardowskiego, do 4.08 remont nawierzchni jezdni i pobocza na ul. Działowskiego, do 5.09 remontowana będzie ul. Szwedzka (wymiana nawierzchni jezdni), do 9.08 ul. Prażmowskiego (jezdnia), do 4.08 ul. Zachodnia (chodnik).

W Podgórzu  trwają prace w następujących lokalizacjach: na ul. Fredry (remont nawierzchni jezdni) do 31.07, na ul. Niemcewicza (remont nawierzchni jezdni) do 31.07,  na ul. Przykopy(remont nawierzchni jezdni i chodników), na ul. Bujaka (remont chodnika). Ponadto drogowców można zauważyć na ul. Malborskiej (remont chodników i nawierzchni jezdni od ul. Kamieńskiego do nr 147) do 25.08, ul. Cechowej (remont chodników i nawierzchni jezdni od ul. Gwarnej do ul. Łużyckiej do 25.08), na ul. Tarnobrzeskiej (remont nawierzchni i chodników do 30.09. Na ul. Koziej trwa remont miejsc postojowych (do 10.08), na ul. św. Kingi remont chodnika (do  31.07), ul. Kamieńskiego – remont nawierzchni jezdni i chodnika od ul. Sławka do ul. Wielickiej po stronie południowej (do 25.08) oraz na ul. Portowej – remont nawierzchni jezdni i chodnika do 15.08.

W Nowej Hucie na os. 2 Pułku Lotniczego prowadzimy remont nawierzchni chodnika (do 30.07), na os. Hutniczym –  nawierzchni chodnika do 28.08, na ul. Bulwarowej – remont nawierzchni chodnika do 15.09. Ponadto na ul. Stella Sawickiego trwa naprawa nawierzchni od ul. Włodarczyka do Węzła Rajskiego (30.07), na ul. Kruszwickiej – remont nawierzchni jezdni i miejsc postojowych do 10.08, na ul. ks. Jancarza – nawierzchni jezdni do 30.08, ul. Nad Dłubnią – remont nawierzchni jezdni i chodnika do 30.07, na ul. Broniewskiego (remont nawierzchni jezdni do 15.09) oraz na ul. Pokrzywki – remont alejek w parku do 28.07.

pn / informacja prasowa

zdjęcie tytułowe / fot. ZIKIT

 

Najnowsze

Co w Krakowie