Gratulacje prezydenta Krakowa dla byłego boksera i Mera Kijowa

Musisz przeczytać

Prezydent Jacek Majchrowski pogratulował Witalijowi Kłyczko reelekcji na stanowisko Mera Kijowa.

Urzędujący dotychczas w Kijowie Kłyczko musiał się zmierzyć w wyborach aż z 19 kontrkandydatami. Były bokser, mistrz świata organizacji WBC w kategorii ciężkiej i działacz społeczny pokonał konkurentów zdobywając 50,52 proc. głosów mieszkańców i tym samym wygrywając wybory w stolicy Ukrainy w pierwszej turze.

Kampania wyborcza w Kijowie była szczególnie intensywna z uwagi na prestiż stanowiska mera stolicy kraju. Liczenie głosów zakończono dopiero 9 listopada, kiedy to informację o wygranej Kłyczko w pierwszej turze oficjalnie otrzymały miasta partnerskie Kijowa, w tym Kraków.

„Zdobycie ponad pięćdziesięciu procent głosów, a tym samym wygrana już w pierwszej turze wyborów, jest niewątpliwie dowodem ogromnego zaufania ze strony mieszkańców stolicy Ukrainy, na które zasłużył Pan przez lata swoją pracą, zaangażowaniem i determinacją. Jest to również najlepszy – z perspektywy włodarza miasta – rodzaj potwierdzenia słuszności obranej przez Kijów strategii rozwoju i zasadności jej kontynuowania. Kijowianie chcą żyć w mieście, które Pan w ich imieniu tworzy i reprezentuje” – napisał prezydent Majchrowski w liście do Kłyczko.

Kraków i Kijów współpracują na zasadzie miast bliźniaczych od 1993 roku.

(ko)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca