GROM ochroni Kraków w czasie ŚDM?

Musisz przeczytać

Policja sięga po elitarną jednostkę wojskową GROM do zabezpieczenia Światowych Dni Młodzieży. Do tej pory pomoc wyspecjalizowanych żołnierzy nie była możliwa, bo nie pozwalały na to procedury wydawania zgody na akcję jednostki. – Przeszkody zostaną pokonane, mamy deklarację rządu w tej sprawie – zapewnia nowy komendant główny policji, Jarosław Szymczyk.

Światowe Dni Młodzieży, które pod koniec lipca odbędą się w Krakowie, to wydarzenie podwyższonego ryzyka – przekonują specjaliści z zakresu bezpieczeństwa. Do stolicy Małopolski przyjedzie nawet 2,5 mln pielgrzymów z całego świata. Biorąc pod uwagę wydarzenia z Paryża oraz Brukseli, istnieje prawdopodobieństwo, że terroryści Państwa Islamskiego mogą obrać za cel Kraków.

Nowy komendant główny policji zapewnia, że są jeszcze trzy miesiące na to, by zorganizować wspólne ćwiczenia oddziałów antyterrorystycznych i elitarnej jednostki GROM. To także czas na skoordynowanie działań i przygotowanie planu wykorzystania wyspecjalizowanych żołnierzy i ich wyposażenia.

Żołnierze będą zabezpieczali również szczyt NATO, który odbędzie się w Polsce przed Światowymi Dniami Młodzieży.

(pt)

fot. jwgrom.pl

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca