Kultura

Groteska gra (nie tylko) na Skarbowej 2!

Teatr Groteska powoli powraca do swojego naturalnego rytmu działania. Modernizacja i termomodernizacja dobiegają końca, w Teatrze trwają prace wykończeniowe, a  już 28 listopada „Dzienniki gwiazdowe” zainaugurują sezon teatralny 2017/2018.

W trosce o komfort i bezpieczeństwo widzów, listopadowy i grudniowy repertuar prezentowany będzie w słynnym „Pałacu Dożów” (Centrum Administracyjne Kombinatu, ul. Ujastek 1, budynek „S”), który na stałe wpisał się w nowohucki krajobraz i już niebawem stanie się również głównym miejscem spotkań Aktorów z Widzami Teatru Groteska.

Listopad dedykowany jest w szczególności widzom dorosłym – 28, 29 oraz 30 listopada scenę przejmie sztuka oparta na twórczości wybitnego pisarza i futurologa Stanisława Lema.

„Dzienniki gwiazdowe” w inscenizacji Małgorzaty Zwolińskiej, reżyserii Adolfa Weltschka, z muzyką Piotra Klimka i choreografią Jacka Owczarka to spektakl traktujący o współcześnie aktualnych i palących kwestiach – to podróż głównego bohatera Ijona Tichy’ego w głąb własnej wyobraźni, podczaj której obnaża słabości ludzkiego charakteru: skłonność do zdrady, tchórzostwo czy konformizm. Inscenizacja „Dzienników Gwiazdowych” w sposób niezwykle jasny i zrozumiały wyjaśnia najbardziej złożone sensy zawarte w podróży Tichy’ego, zachowując jednocześnie to, co w opowiadaniach niezwykle ważne, czyli humor i ciepły, serdeczny stosunek do zmagań bohatera z napotykanymi przeciwnościami.

Z kolei w grudniu Teatr Groteska swoją atencją postanowił obdarzyć w szczególności swoich młodszych widzów. Aktorzy wraz z publicznością podążać będą m.in za losami Tomka Sawyera, wezmą udział w niezwykle kolorowym, żywiołowym i roztańczonym spektaklu „Czerwony Kapturek” czy poznają wzruszającą opowieść o przyjaźni i poświęceniu w sztuce „Nie płacz Koziołku”.

Już wkrótce drzwi Teatru Groteska otworzą się dla widzów z powrotem – prace remontowe dobiegają końca. W Sali Kopułowej zamontowane zostały fotele i jeszcze w tym tygodniu rozpocznie się montaż w Sali Teatralnej.

Na miejscu otwarta będzie kasa biletowa, w której od 28 listopada będzie możliwość odbioru oraz zakup biletów.

(ip)

fot. materiały prasowe