„Rada„Rada„Rada
„Rada„Rada„Rada

Groźny pożar – z domu pozostały tylko zgliszcza [zdjęcia]. Ale już ruszyła zbiórka na jego odbudowę

Musisz przeczytać

Rehabilitacja po Covidowa
Rehabilitacja po Covidowa

Kilka jednostek Straży Pożarnej gasiło pożar domu jednorodzinnego w Olszowicach w gminie Świątnik Górne. Mieszkająca w nim kobieta została ewakuowana, ale z budynku pozostały zgliszcza. Jest też dobra wiadomość – kilka godzin po pożarze ruszyła zbiórka pieniędzy na odbudowę domu po pożarze.

Tuż przed południem do pożaru domu jednorodzinnego w Olszowicach, w gminie Świątniki Górne zostały wysłane zastępy PSP i OSP. Gdy strażacy dojechali na miejscu, płonął już cały budynek. Na szczęście jego lokatorka została ewakuowana przez sąsiadów, została przebadana na miejscu przez mogilański Zespół Ratownictwa Medycznego.

Działania strażaków utrudniał problem z zaopatrzeniem wodnym. Gdy ugaszono ogień, już było wiadomo, że z domu pozostały zgliszcza, Przystąpiono do rozbiórki obiektu, za pomocą prywatnej koparki, oraz przelewania pogorzeliska.

Pożar domu w Olszowicach

Pożar domu w Olszowicach

(fot. Kraków112 – Krakowskie Ratownictwo w Obiektywie)

Kilka godzin po tragicznym w skutkach pożarze ruszyła zbiórka na odbudowę spalonego domu. „Dzisiaj w Sylwestra, w ostatni dzień 2020 roku naszych sąsiadów Pana Zbyszka (64 l.) i jego mamę Panią Teresę (87 l.) dotknęła olbrzymia tragedia. W niespodziewanym pożarze spłonął ich dom w Olszowicach. Pan Zbyszek i Pani Teresa żyli skromnie ale mieszkali u siebie. Na szczęście w porę udało się im ewakuować. Najbliższy czas spędzą u rodziny. Ich dom na co dzień był także bezpiecznym schronieniem dla kotów i trzech psiaków. Psy zostały odnalezione, nie ucierpiały w pożarze. Koty rozpierzchnęły się po okolicy – na tę chwilę nie wiemy czy wszystkie udało się uratować” – relacjonują organizatorzy zbiórki.

Założona została zrzutka dla dzisiejszych pogorzelców z Olszowic.

Posted by Kraków112 – Krakowskie Ratownictwo w Obiektywie on Thursday, December 31, 2020

I zachęcają do wpłat.

(red)

Harder
Harderfit
- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca