Grube miliony na krakowskie drogi. Oto nowe inwestycje

To jeden z najistotniejszych punktów całego budżetu Krakowa, choć wydaje się być studnią bez dna. Już wiemy, że Zarząd Dróg Miasta Krakowa w 2019 roku będzie miał do wydania ponad 758 mln zł.

Dużo? Gdyby było dwa, trzy, a pewnie nawet i pięć razy więcej, to i tak nie udałoby się przeprowadzić wszystkich potrzebnych inwestycji. Jak więc są planowane w tym roku?

” […] Dzięki przyjętym przez radnych autopoprawkom na początku roku będzie można m.in. rozstrzygnąć przetarg na przebudowę kolejnego odcinka ul. Bieżanowskiej. Kontynuowana będzie również przebudowa ul. Igołomskiej. W nowym budżecie są też środki na duże, strategiczne zadania dofinansowywane z Unii Europejskiej, czyli np. budowa linii tramwajowej z os. Krowodrza Górka do Górki Narodowej” – informuje ZDMK.

Dodatkowe 6 mln zł zostanie przeznaczonych na prowadzoną rozbudowę ul. Myślenickiej. Radni zadecydowali również o dodatkowych środkach na rozbudowy ulic Wrony, Kolnej, Królowej Jadwigi i Jodłowej.

„Z kolei na remonty nakładkowe przeznaczonych zostanie ok. 26 mln zł, na budowę chodników 5,5 mln zł, a do trwającej modernizacji linii tramwajowej do Bronowic dołączy torowisko wzdłuż ul. Krakowskiej oraz na ul. Karmelickiej” – podają urzędnicy.

jk, ZDMK

Najnowsze

Co w Krakowie