Grubo pojechała! Przywaliła z grubej rury i „zatopiła” swoich kolegów!

fot. PlatformaRP via Foter.com

Czasem potrzeba młodzieńczej odwagi, żeby wykrzyczeć komuś w twarz to, co tysiące ludzi myśli lub mówi szeptem. „Jeszcze nigdy nie było mi tak wstyd za moich partyjnych kolegów” – napisała na Facebooku Anna Polańska, młoda działaczka Platformy Obywatelskiej. 

Nie bawiła się w konwenanse, aluzje, czy niedomówienia, tylko przywaliła z grubej rury. Bach! Trafiony, zatopiony. A raczej trafieni, zatopieni, bo Polańska posłów wymienia z nazwiska.

„Jeszcze nigdy nie było mi tak wstyd za moich partyjnych kolegów. Ireneusz Raś, Bogusław Sonik obowiązkiem posła jest głosowanie. To było głosowanie nad projektem, nie nad ustawą” – poucza Polańska starszych kolegów, którzy niby są doświadczonymi politykami, a na ostrzał opinii publicznej wystawili się jak żółtodzioby.

A oczywiście chodzi o tę sprawę:

Projekt „Ratujmy kobiety” już przepadł. Oto posłowie, którzy…

Dalej młoda pani polityk też się nie kryguje, tylko daje jasno do zrozumienia, co myśli o Rasiu i Soniku. Bo choć w kuluarach mówi się, że stchórzyli i zakpili sobie z wyborców oraz obywateli, to jednak sprawa w PO wydaje się być zamiatana pod dywan. Wykrzyczeć dosadną opinię potrafiła jednak Polańska.

„Chodziło o danie szansy, skierowanie do prac w komisji. Sumienie nie ma tutaj nic do rzeczy. Szkoda, że niektórzy nie mają odwagi jasno pokazać swoich konserwatywnych poglądów, tylko wyjmują karty do głosowania. Konsekwencje ponoszą jedynie 3 osoby, te które miały odwagę i honor, które zamiast uciec zagłosowały zgodnie z poglądami” – napisała Polańska.

Młoda działaczka podkreśla, że sama nie jest zwolenniczką liberalizacji prawa aborcyjnego, ale brała wczoraj udział w Czarnym Proteście na Placu Matejki, ponieważ nie zgadza się na takie traktowanie kobiet, które oznacza zaostrzanie prawa oraz wyrzucanie tysięcy podpisów obywateli do kosza.

Niewykluczone jednak, że teraz za odwagę i być może zbytnią szczerość, spotka ją więcej przykrości niż Ireneusza Rasia i Bogusława Sonika.

dn

zdjęcie tytułowe / fot. fot. PlatformaRP via Foter.com

Echa po kompromitacji opozycji. „Niemrawi, rozmemłani, kabaretowi”

Zobacz także