Grupa Speed w akcji. Złapany nastolatek grubo przesadził

Musisz przeczytać

Nie zatrzymał się do kontroli, był pod działaniem narkotyków i nie posiadał uprawnień do kierowania – takiego kierowcę zatrzymali policjanci z Grupy Speed.

Policjanci z wadowickiej drogówki zauważyli audi, którego kierujący przekroczył dozwoloną prędkość o 29 km/h. Funkcjonariusz próbował zatrzymać samochód, ale kierowca na jego widok przyspieszył i zaczął uciekać.

– Mundurowi rozpoczęli pościg. Kierujący samochodem nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe dawane przez policjantów. Uciekał przez Radoczę, Witanowice, Babicę, a następnie skręcił w leśną drogę, po czym porzucił uszkodzony samochód i razem z pasażerką rozpoczął ucieczkę pieszo. Szybko jednak oboje zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy – relacjonują policjanci.

Jak się okazało, kierujący 19-latek został pozbawiony uprawnień do kierowania pojazdami. Ponadto wynik badania narkotesterem wykazał, że mężczyzna prowadził pojazd będąc pod działaniem narkotyków.

Mężczyzna odpowie za jazdę pod wpływem narkotyków, nie zatrzymanie się do kontroli drogowej i ucieczkę przed patrolem policji, niestosowanie się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnień, a także wykroczenia drogowe, które popełnił. Grozi mu do 5 lat więzienia.

jk

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca