Grzegorz Stawowy: będzie połączenia ul. Felińskiego z al. 29 Listopada

Od wielu lat mieszkańcy ul. Świętego Arcybiskupa Zygmunta Szczęsnego Felińskiego  wskazywali na totalne wykluczenie komunikacyjne tego  obszaru. Wielokrotnie spotykali się z urzędnikami miejskimi ale bez rezultatu. Rozbudowa drogi w tym rejonie, głównie z powodu problemów z opóźnieniami ZRID wydawanym na przebudowę al. 29 Listopada – czekała już od 7 lat na rozpoczęcie. Z przyczyn formalnym nie można było wydać odpowiednich decyzji administracyjnych. I nastąpił długoletni pat, ale czas na przełom w sprawie.

– Dzisiaj to jest uklepana, ziemna droga bez poboczy, często cała w błocie – mówi dla krknews.pl Radny Miasta Krakowa Grzegorz Stawowy. Po rozmowach z  zastępcą prezydenta Krakowa Andrzejem Kuligiem o tym jak ważne dla lokalnej społeczności jest to połączenie, powstanie nowoczesna łącznica drogowa dużej części os. Gotyk ze szkołą, sklepami, kościołem i al. 29 listopada – dodaje.

Zadanie pod nazwą „Budowa nowej ulicy łączącej ul. ks. Felińskiego z aleją 29 Listopada” i dodatkowe 81 000 tysięcy złotych na 2024 rok na rozstrzygnięcie przetargu na wyłonienie wykonawcy i przygotowanie projektu wraz ze ZDRID znajdzie się w autopoprawce Prezydenta Krakowa do uchwały o Wieloletniej Prognozie Finansowej. Jeśli tylko Rada Miasta Krakowa przegłosuje zmiany, przetarg zostanie rozstrzygnięty i ruszą prace.

Radny Stawowy podkreśla, że szczególne podziękowania należą się wiceprezydentowi Andrzejowi Kuligowi, który podczas prywatnego urlopu podjął się tej sprawy i skutecznie ją przeprowadził do końca w Zarządzie Dróg Miasta Krakowa.

(MA)

3 KOMENTARZE

Najnowsze

Co w Krakowie