Grzegorz Tkaczyk w Krakowie! Zrób sobie selfie z gwiazdą

Kapitan legendarnej reprezentacji Polski prowadzonej przez Bogdana Wentę, wicemistrz świata, gwiazda Bundesligi i zwycięzca EHF Ligi Mistrzów z Vive Kielce zawita do Krakowa w piątek 1 grudnia.

Okazją do spotkania z Grzegorzem Tkaczykiem będzie niedawna premiera jego autobiografii „Niedokończona gra”. Jeden z najlepszych polskich piłkarzy ręcznych spotka się z kibicami i czytelnikami w Empiku Bonarka o 18.00.

Książka „Grzegorz Tkaczyk. Niedokończona gra” ukazała się nakładem Wydawnictwa SQN 22 listopada. Jej współautorami są dwaj dziennikarze sportowi: Dariusz Faron i Wojciech Demusiak. W swoich wspomnieniach szczypiornista opowiada o rewolucji, jaką przeszedł szczypiorniak w Polsce, zdradza kulisy zdobycia wicemistrzostwa świata i szuka przyczyn olimpijskiej porażki w Pekinie. Ale nie tylko. Tkaczyk nie omija najtrudniejszych dla siebie tematów, po raz pierwszy opowiadając o rodzinnym dramacie, który sprawił, że mimo zakończenia kariery jego gra toczy się dalej.

Spotkanie: 1 grudnia, godz. 18.00, Empik Bonarka (ul. Kamińskiego 8)

Uczestnicy: Grzegorz Tkaczyk, Dariusz Faron, Wojciech Demusiak

Prowadzący: Andrzej Klemba

Grzegorz Tkaczyk

Grzegorz Tkaczyk – polski piłkarz ręczny, kapitan reprezentacji prowadzonej przez Bogdana Wentę. Wielokrotny reprezentant Polski i jeden z najlepszych strzelców w historii. Srebrny medalista mistrzostw świata 2007 r., olimpijczyk z Pekinu. Występował w Warszawiance, a także w niemieckich klubach SC Magdeburg i Rhein-Neckar Löwen. Z Gladiatorami sięgnął po Puchar EHF. W 2011 r. wrócił do Polski i związał się z zespołem Vive Targi Kielce. Od tego czasu pięciokrotnie zdobywał tytuł mistrza kraju oraz Puchar Polski, a zwieńczeniem był triumf w Lidze Mistrzów. Karierę zakończył w 2016 r. Prywatnie mąż Kingi i ojciec trojga dzieci: Mateusza, Mai i Tristana.

Książka

Książkę polecają:

Przez lata jako reprezentacja Polski rozegraliśmy wiele ważnych meczów nie tylko na boisku, ale też w związkowych korytarzach. Zanim osiągnęliśmy sukces, przebyliśmy długą drogę pełną awantur, absurdów i upokorzeń. Cieszę się, że ktoś wreszcie odsłonił kulisy walki złotego pokolenia polskiej kadry szczypiornistów o normalność. (Bogdan Wenta)

Pierwszy raz spotkaliśmy się na wakacjach w Grecji i od razu zostaliśmy kumplami. Mimo obowiązków utrzymujemy regularny kontakt. Grzesiek był świetnym zawodnikiem, przede wszystkim jest zaś fantastycznym człowiekiem. (Robert Lewandowski)

(ip)

fot. materiały prasowe

Zobacz także