Gwałcił i wykorzystywał córkę konkubiny

Pedofile nie mają łatwego życia za kratami. Ten 44-latek z Krakowa wreszcie doczekał się sprawiedliwości! Po blisko 20 latach został skazany na siedem lat więzienia za gwałty i seksualne wykorzystywanie małoletniej. Dziewczyna była córką konkubiny mężczyzny.

Sprawca poszukiwany był przez małopolskich policjantów. Podczas śledztwa okazało się, że krakowianin uciekł do Australii. – Od tego momentu rozpoczęły się procedury zmierzające do zatrzymania skazanego na terenie Australii i jego ekstradycji – mówi Krzysztof Łach z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. – Dzięki współpracy polskich i australijskich organów ścigania pedofil został zatrzymany.

44-letni obecnie mężczyzna w latach 1995-98 wielokrotnie wykorzystywał seksualnie małoletnią córkę swojej konkubiny. – Wspólne zamieszkanie z matką dziewczyny stworzyło mężczyźnie dogodne warunki  do doprowadzania małoletniej do obcowania płciowego i  poddawania jej tzw. innym czynnościom seksualnym. Sprawca wielokrotnie również prezentował dziewczynie treści pornograficzne – dodaje Łach.

 

Skazany przyleciał już w konwoju do Krakowa i spędzi za kratami siedem lat.

(ip)

Zobacz także