Gwałty, morderstwa, kradzieże… Oto liczby!

Musisz przeczytać

Zabójstwa, gwałty, pobicie i kradzieże – w Krakowie nie ma dnia, aby przestępcy zrobili sobie wolne. Na podstawie statystyk policji wyliczyliśmy, że każdego miesiąca w stolicy Małopolski dochodzi średnio do jednego morderstwa, trzech gwałtów i ponad 700 kradzieży! Na KRKnews przeczytacie jakie przestępstwa popełniane są w Krakowie najczęściej.

Drugie w kraju pod względem liczy ludności miasto stało się stolicą złodziei. Co prawda liczba zgłoszonych policji kradzieży stale spada, ale nadal jest zatrważająca. To zdecydowanie najczęściej popełniane przestępstwo w Krakowie w minionym roku.

Kradzież cudzej rzeczy – 5 784

Kradzież z włamaniem – 2 251

Rozboje, kradzież i wymuszenia – 457

Wysoko w policyjnych statystykach znalazło się także „uszkodzenia rzeczy”. Kilka razy dziennie do komisariatów zgłaszają się krakowianie, którym zniszczono własność.

Uszkodzenie rzeczy – 1 421

Niepokoić może także liczba bójek i pobić. Oczywiście policyjne statystyki nie uwzględniają wszystkich, ale tylko te zgłoszone bezpośrednio na policję (wiele bójek odnotowują tylko strażnicy miejscy).

Bójka, pobicie – 123

Nie ma także miesiąca w roku, żeby funkcjonariusze nie przyjęli zgłoszenia od zgwałconej kobiety.

Zgwałcenie – 31

Liczba zabójstw w ubiegłym roku był niższa niż rok wcześniej, ale nadal utrzymuje się na poziomie średnio jednego w miesiącu.

Zabójstwo – 11

Do większości morderstw dochodzi w rodzinie.

(ip)

fot. u-JU via Foter.com

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca