„Heilował” na Rynku, szuka go policja. Rozpoznajecie go?

Krakowska policja poszukuje mężczyzny, w czasie styczniowej demonstracji uniósł dłoń w hitlerowskim pozdrowieniu.

Przypomnijmy, tego dnia przez Stare Miasto przechodził tradycyjny Orszak Trzech Króli. Gdy korowód zakończył swój pochód na Ryku Głównym powitała go grupa ok. 30 manifestantów, domagających się rozdziału Kościoła od państwa i kar dla pedofilów w sutannach.

Organizatorami manifestacji byli przedstawiciele organizacji „Dość milczenia”. Forma ich protestu przybrała niecodzienną formę. Część z nich przebrała się za księży i biskupów, a na szyjach mieli zawieszone tabliczki z napisami „pedofil” i „winny”. Oprócz przebrań, nieśli też transparenty z hasłami: „Twoje milczenie to zgoda na pedofilię”, „Dość bezkarności księży i biskupów”, „Myślą, mową, uczynkiem i zaniedbaniem zgrzeszyliście” i zdjęcia duchownych oskarżonych o pedofilię.

Ta forma protestu nie spodobała się zebranym na Rynku krakowianom, którzy obrzucali manifestantów nienawistnymi hasłami. Wśród nich był mężczyzna, który w pewnym momencie uniósł dłoń w nazistowskim salucie.

Fot. Małopolska Policja

Policja prosi osoby, które rozpoznają mężczyznę o kontakt pod numerami telefonów: 12-61-57-230 12-61-52-584 12-61-57-218.

Postępowanie prowadzone przez krakowskich funkcjonariuszy dotyczy publicznego propagowania faszyzmu, za co grozi grzywna, ograniczenie wolności lub nawet pozbawienie wolności do lat 2.

Zobacz także