„Heilował” na Rynku, trafił w ręce policji

Krakowscy kryminalni zatrzymali mężczyznę, który 6 stycznia „heilował” na Rynku Głównym. Podejrzany usłyszał już prokuratorski zarzut propagowania ustroju faszystowskiego.

Przypomnijmy, 6 stycznia na Rynku Głównym u wylotu ul. Szewskiej doszło do zakłócenia porządku. Mężczyzna podszedł do uczestników antyklerykalnej manifestacji i podniósł rękę w geście nazistowskiego pozdrowienia.

W poszukiwanie sprawcy zaangażowani byli śledczy z komisariatu przy ul. Szerokiej. Dzięki zgromadzonym dowodom i pracy operacyjnej udało się ustalić tożsamość sprawcy, który w ręce policji wpadł 15 kwietnia.

– Zatrzymany to 24-letni mieszkaniec województwa podkarpackiego i student jednej z krakowskich uczelni. W trakcie składanych wyjaśnień tłumaczył, że nie miał na celu działania niezgodnego z prawem, choć zdawał sobie sprawę, że mogło ono zostać tak odebrane – mówi Sebastian Gleń, rzecznik Małopolskiej Policji.

Za propagowanie faszyzmu grozi mu kara grzywny,ograniczenia wolności bądź nawet – dwuletnia odsiadka. Do czasu sądowego finału sprawy prokurator zastosował wobec mężczyzny dozór policyjny.

Najnowsze

Co w Krakowie