Historyczna chwila. Pociąg Kolei Małopolskich z Krakowa do Zakopanego liczył aż 228 metrów

 Koleje Małopolskie po raz pierwszy uruchomiły planowy pociąg składający się z trzech zespołów trakcyjnych. Pociąg z Krakowa do Zakopanego liczył rekordowe  228 metrów.

Od 1 do 5 maja Koleje Małopolskie realizują kursy z Krakowa do Zakopanego. Z Krakowa skład wyjeżdża o godzinie 6:42.  Na pokonanie 136-kilometrowej trasy potrzebuje 2 godziny i 46 minut. Z Zakopanego do Krakowa wyrusza natomiast o godz. 18:51.

 Dzisiejszy przejazd był historyczny dla małopolskiego przewoźnika. Zamiast  dwóch, skład liczył trzy zespoły trakcyjne. Takie rozwiązanie zastosowano po praz pierwszy. Skład złożony z trzech czteroczłonowych jednostek typu Impuls II liczył aż 228 metrów.

 – Jechałem nim dziś rano z rowerem. Mega zaskoczenie że 3 jednostki. Drużyna konduktorska już na peronie w Krakowie kierowała rowerzystów do której jednostki. Powiedzieli że oczekują około 100 rowerów. Wszyscy się zmieścili. Na kilku stacjach informowali że dwa ostatnie człony nie zmieszczą się w peron. Koleje Małopolskie dziś spisało się na medal – napisał pasażer porannego składu na profilu Kolei Małopolskich. 

Z pociągiem do Zakopanego są skomunikowane dwie linie Małopolskich Linii Dowozowych: A15 w Zakopanem, którą dotrzecie m.in. do słowackiej Trsteny oraz  A45 w Nowym Targu, która kursuje do Starego Smokowca.

Pociąg z Krakowa do Zakopanego nie pobił rekordu Luxtorpedy z 1936 roku. Zaliczył opóźnienie

 

Najnowsze

Co w Krakowie