Hit w Krakowie. Juvenia walczy dziś o pozycję lidera!

W piątej kolejce Ekstraligi rugby Juvenia Kraków podejmie na własnym boisku beniaminka, zespół KS Budowlanych Łódź. Smoki są jak dotąd jedną z dwóch niepokonanych drużyn, a zwycięstwo w najbliższym meczu może dać im pozycję lidera tabeli. Tak wysoko krakowianie nie byli od piętnastu lat, dlatego warto przyjść na trybuny i wspierać zespół, który w tym roku chce walczyć o medale.

Juvenia Kraków miała bardzo dobrą końcówkę poprzedniego sezonu i jeszcze lepszy start nowego. W pierwszej kolejce Smoki na wyjeździe pokonały Lechię Gdańsk, inkasując punkt bonusowy. Następnie na własnym boisku wysoko pokonały Arkę Gdynia, a na wyjeździe Pogoń Siedlce. Trzy zwycięstwa i komplet punktów, daje im obecnie drugie miejsce w tabeli, ale to tylko ze względu na fakt, że mają rozegrany o jeden mecz mniej od liderującego Orkana Sochaczew.

W Ekstralidze występuje obecnie dziewięć zespołów, a więc w każdej kolejce jeden z nich musi pauzować. W najbliższej wolne ma właśnie sochaczewski Orkan, a Juvenia wyrównując stan rozegranych meczów może zająć jego miejsce na szczycie tabeli. Oczekują tego zarówno kibice, jak i sztab trenerski. Zwłaszcza, że najbliższy przeciwnik, KS Budowlani Łódź to beniaminek, który jak dotąd zanotował w lidze komplet porażek.

W składzie krakowian zabraknie dwóch skrzydłowych. Powoływany wielokrotnie na zgrupowania kadry Artur Fursenko przejdzie niebawem operację kolana i do gry wróci dopiero wiosną. Z kolei Rafał Lewicki doznał urazu stawu skokowego podczas ostatniego zgrupowania siedmioosobowej reprezentacji Polski w Krakowie. Mimo braku tych dwóch graczy, Juvenia pozostanie zdecydowanym faworytem.

Budowlani to klub z długimi tradycjami i świetnym szkoleniem młodzieży dlatego z pewnością nie można spisywać go na porażkę. W ich składzie występuje wielu utalentowanych graczy, jednak przed starciem w Krakowie stracili czterech kluczowych zawodników, w związku z decyzjami Komisji Gier i Dyscypliny. W niedzielę nie zagra choćby reprezentant Polski Kacper Palamarczuk, czy gruziński filar Ilia Tabatafze. Siłę młyna Budowlanych, zwłaszcza w maulu autowym odczuła już choćby Lechia Gdańsk, ale czy będzie on mieć taką siłę rażenia bez czterech podstawowych graczy?

Smoki są zdeterminowane, by kontynuować swoją passę zwycięstw, zwłaszcza że w kolejnych meczach przyjdzie im się mierzyć z ligową czołówką. Zbudowanie pewności siebie przed kluczowymi spotkaniami i przygotowanie do starcia z najlepszymi stanowi klucz do tego, by zgodnie z zapowiedziami walczyć w tym roku o medale.

Juvenia Kraków – KS Budowlani Łódź
Niedziela 17 września godz. 15:00
Park Sportowy Juvenia, ul. Na Błoniach 7

Najnowsze

Co w Krakowie