Świetna akcja! Każdy może pomóc najuboższym dzieciom

Każdy z nas może dołączyć do tej akcji! Wystarczy, że do 30 września zjemy posiłek przy specjalnym stoliku w restauracji oznakowanej plakatem akcji. Zebrana w taki sposób kwota zostanie przez restauratorów przekazana na konto Fundacji Polskiego Instytutu Filantropii.

Z kolei w przyszłorocznym obozie wezmą udział dzieci, których prace zostaną wyróżnione w konkursie „Mój Hoover”. Zadaniem uczestników jest w sposób literacki, plastyczny lub filmowy przedstawić postać współczesnego bohatera na miarę Herberta Hoovera, kierującego się w życiu m.in. dobroczynnością i współczuciem. Na składanie prac młodzież ma czas do 30 września. Ogłoszenie laureatów nastąpi podczas uroczystej gali już 6 grudnia.

Przypomnijmy, że Herbert Hoover w 1919 roku został odznaczony przez polskie uniwersytety, w tym przez Uniwersytet Jagielloński, Doktoratem Honoris Causa, a od 1922 roku jest Honorowym Obywatelem Rzeczypospolitej Polskiej. Wszystko za zasługi na rzecz niesienia Polsce i Polakom, głównie dzieciom, pomocy humanitarnej po zakończeniu I wojny światowej.

Projekt Hoover Table narodził się w 2018 r. z inicjatywy Konsulatu Generalnego Stanów Zjednoczonych w Krakowie jako część obchodów 100-lecia niepodległości Polski oraz 100. rocznicy nawiązania polsko-amerykańskich stosunków dyplomatycznych, w których znaczącą rolę odegrał Herbert Hoover.

Pierwsza odsłona projektu Hoover Table realizowana przez Urząd Miasta Krakowa, Konsulat Generalny USA w Krakowie, American Chamber of Commerce (Amerykańską Izbę Handlową) i Polski Instytut Filantropii pozwoliła zebrać ponad 60 tys. zł. Dzięki hojności krakowskich restauratorów i przedsiębiorców 30 dzieci z krakowskich ośrodków opiekuńczo-wychowawczych pojechało na Mazury, by połączyć aktywny wypoczynek z nauką języka angielskiego.

zdjęcia Tomasz Cichocki , materiały prasowe Urzędu Miasta Krakowa 

Najnowsze

Co w Krakowie