Husarze po amputacjach zaczęli sezon! Początek słodko-gorzki

22 kwietnia Mistrz Polski w amp futbolu, Husaria Kraków zainaugurowała tegoroczne rozgrywki. Niestety krakowska drużyna po wcześniejszej wygranej z Glorią Warszawa, przegrała 3:2 z GKS Góra. Po meczu doszło jeszcze do delikatnych prztyczków w Internecie.

Zacznijmy od tego, czym w ogóle jest amp futbol. Fachowo: jest to sport zrzeszający zawodników po jednostronnej amputacji bądź z jednostronną wadą kończyn. Innymi słowy, jest nietypowa odmiana piki nożnej. Nietypowa, bo zawodnikom brakuje kończyn. Napastnicy mają jedną nogę, a bramkarzom brakuje ręki. Mimo to nie przekreślili swoich sportowych marzeń i dzięki klubom takim jak Husaria Kraków mogą się rozwijać.

Bez krakowskiej husarii ten sport mógłby się w ogóle nie rozwinąć. Husaria jest bowiem pierwszym amp futbolowym klubem w Polsce. Oficjalnie została przyjęta w poczet drużyn zrzeszających niepełnosprawnych sportowców 14.08.2014 roku. Wtedy jeszcze grano pod nazwą ‘AMP Futbol Kraków’. Rok później, pierwszego września zmieniono szyld na ‘Husaria Kraków’.

Warto zaznaczyć, że trzon reprezentacji Polski stanowią zawodnicy Husarii: Marcin Gruszkiewcz, Mateusz Kabała i Przemysław Świercz.

Do tego sezonu podopieczni Marka Dragosza przystępowali jako Mistrzowie Polski. Mimo to w drugim meczu musieli uznać wyższość GKS-u Góra. Wcześniej ‘Husarze’ pokonali 2:0 Glorię Warszawa.

W meczu z GKS-em  to Husaria zaczęła strzelać. Bramki dla Husarzy zdobyli Maciej Pożycki i Kamil Rosiek. Stare piłkarskie porzekadło mówi, że dwie bramki przewagi to wciąż niebezpieczny wynik. I tak właśnie się stało. GKS Góra powrócił z tarczą, pokonując Mistrzów Polski 3:2.

Po meczu wciąż się kotłowało. Na fanpage’u Husarii pojawił się prowokujący wpis: ‘’Pamiętam rok temu, tak cieszyli się z Warszawy i gdzie skończyli’’. Na co szybko odpowiedzieli dotknięci kibice GKS-u.

Screen z Facebooka

W kolejnym meczu Husaria Kraków podejmie Kuloodpornych Bielsko-Biała. To spotkanie zostanie rozegrane w Płocku. Miejmy nadzieję, że po słodko-gorzkim początku Husarze wrócą do mistrzowskiej formy i obronią tytuł.

(kj)

Zdjęcie tytułowe: Facebook AMP Futbol Polska / fot. Bartłomiej Budny

Najnowsze

Co w Krakowie