Huśtawka nastrojów. Diametralne zmiany w Wiśle Kraków

Zmiany w meczu, zmiany w tabeli, zmiany w nastrojach. W weekend kibice Wisły Kraków znów mieli powody do radości.

Piłkarze Wisły wrzucili swoich kibiców na rollercoastera. W piątek przegrywali w Pruszkowie już 0:2 i kibice zaczynali tracić cierpliwość. Po przerwie Wisła była jednak niezwykle skuteczna i wygrała ze Zniczem 3:2.

– Zaczęliśmy wywierać presję na rywalach i robić to czego oczekiwałem i zdobyliśmy trzy bramki. Graliśmy niesamowicie. Oczywiście, to nie tak, że w pierwszej połowie zabrało nam chęci. Mieliśmy jednak złe nastawienie mentalne i za łatwo straciliśmy bramki – powiedział Rudé.

Dzięki zwycięstwu diametralnie zmieniła się także sytuacja Wisły w tabeli. Krakowianie byli już poza strefą barażową, ale piątkowy triumf sprawił, że wskoczyli już na czwarte miejsce w tabeli.

Co więcej, według wyliczeń Piotra Klimka, który zajmuje się sprawdzaniem prawdopodobieństw w wynikach piłkarskich, krakowianie mają obecnie 77 proc. szans na grę w barażach oraz 25 proc. na awans do Ekstraklasy.