Hutnik Kraków dla przyjaciół z Ukrainy

Klub sportowy Hutnik Kraków zaprasza dzieci i młodzież przybywające z Ukrainy na treningi piłkarskie do swojej Akademii. Akademia Hutnika Kraków certyfikowana jest złotą gwiazdką PZPN, dzięki czemu jest jedną z trzech w Krakowie oraz zaledwie 37 akademii piłkarskich w Polsce mogących poszczycić się najlepszymi warunkami do treningów piłkarskich.
W ostatnich dniach klub sportowy Hutnik Kraków przyłączył się do pomocy bestialsko zaatakowanemu narodowi ukraińskiemu poprzez zbiórkę, która rozpoczęła się przy okazji spotkania ligowego z Motorem Lublin, a kontynuowana jest obecnie nadal na obiektach na Suchych Stawach. Kibice podczas meczu nie zawiedli i dostarczyli żywność, odzież oraz inne środki pierwszej potrzeby.
– Mamy jednak świadomość, że do naszego kraju przybywa coraz więcej osób z objętej wojną Ukrainy – mówi Artur Trębacz, prezes Hutnika Kraków – Naszym ludzkim obowiązkiem jest zapewnić im godne życie w naszym kraju, który na pewien czas staje się ich domem. Wiemy, że piłka łączy ludzi na całym świecie, wiemy, że wśród przybywających do nas mieszkańców Ukrainy są dzieci i młodzież, które jeszcze niedawno trenowały piłkę nożną w ukraińskich klubach sportowych. Dlatego obok pomocy i trwającej na Hutniku zbiórki rzeczy najpotrzebniejszych chcemy młodych ukraińskich piłkarzy zaprosić na treningi do naszej akademii. Mamy nadzieję, że to chociaż w minimalnym stopniu pozwoli im oderwać się na chwilę myślami od trudnej sytuacji panującej w ich ojczyźnie oraz spędzić czas z rówieśnikami tak samo kochającymi piłkę nożną jak oni. Oczywiście nasi goście zwolnienie będą z opłat, a jeśli zajdzie konieczność to skompletujemy również niezbędny sprzęt do treningu. – dodaje.
Osoby przybywające do Krakowa z Ukrainy i zainteresowane udziałem w treningach lub osoby pomagające im w aklimatyzacji w Krakowie mogą kontaktować się bezpośrednio z dyrektorem Akademii Piłkarskiej Hutnik Kraków Pawłem Palusińskim tel. 570 539 636 lub p.palusinski@nh2010.pl.

 

(JS)

Najnowsze

Co w Krakowie