I co jeszcze? Absurdalne kradzieże na północy Krakowa

47-letni mężczyzna siał postrach wśród właścicieli samochodów i pod osłoną nocy kradł… wycieraczki. Policjanci jednak szybko go namierzyli.

Kilka dni temu w nocy dyżurny krakowskiej policji odebrał zgłoszenie dotyczące kilkunastu kradzieży wycieraczek samochodowych z pojazdów zaparkowanych na jednej z ulic w rejonie Prądnika Białego.

– Informacja ta przekazana została policjantom z Komisariatu Policji III w Krakowie, którzy pełnili służbę w tym rejonie. Funkcjonariusze w czasie sprawdzania okolicy, w której doszło do kradzieży, w pewnym momencie zauważyli mężczyznę z zawieszoną na ramieniu torbą, który na widok policjantów zaczął bardzo szybko oddalać się w przeciwnym kierunku – informuje policja.

Mundurowi szybko dogonili i wylegitymowali 47-latka. W trakcie sprawdzenia bagażu znaleźli w nim kilkadziesiąt sztuk skradzionych wycieraczek samochodowych. Ponadto, okazało się, że przy demontowaniu wycieraczki mężczyzna w jednym z pojazdów uszkodził przednią szybę. W sumie, właściciele pojazdów wycenili straty na blisko 1300 złotych.

– 47-latek został zatrzymany i przewieziony do pobliskiego komisariatu, gdzie w trakcie przesłuchania przyznał się do winy. Mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży oraz uszkodzenia rzeczy. Grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności – podaje policja.

jk

fot. zdjęcie poglądowe

Najnowsze

Co w Krakowie