„Rada„Rada„Rada
„Rada„Rada„Rada

I po szczycie premierów w Krakowie… Zabezpieczało go 700 policjantów

Musisz przeczytać

Rehabilitacja po Covidowa
Rehabilitacja po Covidowa

Dziś w Krakowie odbył się Szczyt Premierów Państw Grupy Wyszehradzkiej, w którym uczestniczyli premierzy Polski, Czech, Słowacji i Węgier oraz Przewodniczący Rady Europejskiej. Wydarzenie zabezpieczało ponad 700 funkcjonariuszy.

Spotkania premierów odbywały się m.in. na terenie Zamku Królewskiego na Wawelu i w Centrum Kongresowym ICE Kraków. Miejsca te zostały sprawdzone przez policyjnych pirotechników oraz policjantów ze specjalnie przeszkolonymi psami do wykrywania ładunków wybuchowych. Okolice patrolowali policjanci pionu prewencji, a skrzyżowania nadzorowali policjanci ruchu drogowego. Policjanci współpracowali podczas operacji m.in. ze Służbą Ochrony Państwa, ze Strażą Miejską, Strażą Zamkową.

Policjanci drogówki odpowiedzialni byli także eskortę delegacji państwowych z lotniska na miejsca spotkań czy zakwaterowania. W realizację zabezpieczenia zaangażowani byli także policjanci z wydziałów operacyjnych.

– Nad bezpieczeństwem głów państwa czuwali także policyjni antyterroryści. Operacja trwała 17 lutego, jak również 18 lutego, tak by w miejscach przebywania VIP-ów czy na trasie ich przejazdu nie doszło do zakłóceń ładu i porządku publicznego, czy jakiegokolwiek zagrożenia bezpieczeństwa delegacji państwowych. Szczyt odbył się bez wydarzeń nadzwyczajnych czy zakłóceń ładu i porządku publicznego – informują policjanci.

jk

Harder
Harderfit
- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca