Polecane Polityka

Idzie nowe w Platformie Obywatelskiej. Oto nowy szef regionu małopolskiego?

W Platformie Obywatelskiej szukano kandydata młodego oraz skorego do kompromisów i w tej sytuacji wszystko wskazuje na to, że wkrótce jej szefem zostanie Aleksander Miszalski.

– Do wyborów jeszcze sporo czasu i wiele może się wydarzyć. Pojawił się pomysł, żebym kandydował, ale jeszcze za wcześnie, by coś przesądzać – mówi KRKnews Miszalski.

Z naszych źródeł wynika jednak, że jest już niemal przesądzone, że to właśnie on będzie szefem regionu.

Najważniejsze ustalenia zapadły w Warszawie. Szefem chciał pozostać Grzegorz Lipiec, ale wygląda na to, że będzie musiał zadowolić się stanowiskiem wiceszefa. Wszystko dlatego, że u Grzegorza Schetyny wyżej stoją akcje Miszalskiego. Szef PO uważa go za polityka młodego, prężnego i skorego do kompromisów.

Miszalski do tego stopnia jest w stanie pójść na kompromisy, że może porozumieć się z KOD-em, Nowoczesną oraz również innymi środowiskami opozycyjnymi wobec PiS-u, a na tym Schetynie bardzo zależy.

Poza tym Schetyna i cała Platforma chcą nowego otwarcia, a Miszalski wpisuje się w to założenie idealnie. Z jednej strony ma dopiero 37 lat, ale z drugiej posiada już spore doświadczenie i to nie tylko w polityce. Jest absolwentem Akademii Ekonomicznej, Uniwersytetu Jagiellońskiego i Akademii Wychowania Fizycznego. Przygotowuje także doktorat na temat rynku turystycznego w Krakowie.

Od prawie 15 lat działa na rynku usług turystycznych m.in. jako współzałożyciel jednego z liderów na rynku hosteli w Europie środkowo – wschodniej. W Platformie jest od roku 2009. Rok później został wybrany członkiem zarządu PO w Krakowie, a w 2016 przewodniczącym zarządu PO w Krakowie. 

A teraz wszystko wskazuje, że 2 grudnia zostanie szefem regionu małopolskiego.

Paweł Zalewski