Idzie nowe w krakowskim PiS. Trampolina do kariery młodej gwiazdy

Michał Drewnicki (drugi z prawej) / fot. RMK

Michał Drewnicki, młody radny Prawa i Sprawiedliwości, został wiceprzewodniczącym Rady Miasta Krakowa. To olbrzymie wyróżnienie dla tego 28-letniego mężczyzny może być trampoliną do wielkiej politycznej kariery.  A tej już zaczynają mu zazdrość starsi koledzy z klubu.

Drewnicki w zaskakująco szybkim tempie wspina się po szczeblach politycznej drabiny. Niemal z dnia na dzień stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych radnych PiS. Młody, dynamiczny, merytoryczny a nade wszystko aktywny. – Chce mu się pracować i to widać – chwali go jeden z kolegów z… Koalicji Obywatelskiej. 

Michał Drewnicki został wybrany wiceprzewodniczącym Rady Miasta Krakowa. Gratulacje!

Opublikowany przez Prawo i Sprawiedliwość Kraków Środa, 5 grudnia 2018

28-latek odebrał też bardzo znaczącą rolę podczas kampanii prezydenckiej Małgorzaty Wassermann. Szybko można było odnieść wrażenie, że jest prawą ręką kandydatki PiS i – niekiedy – mózgiem jej działań w Krakowie. Pani poseł nie pozostała mu dłużna i z nazwiska wymieniło go w podziękowaniach podczas wywiadu telewizyjnego w jednej z ogólnopolskich stacji.

– To naprawdę niesamowita kariera – przekonuje nas radny PO. – Stanowisko wiceprzewodniczącego może jeszcze bardziej napędzić Drewnickiego w działaniach – dodaje.

Mamy wiceprzewodniczącego Rady Miasta Krakowa! Gratulacje dla Michała Drewnickiego.

Opublikowany przez Agata Tatara Środa, 5 grudnia 2018

W krakowskim PiS- nawet nikt już nie ukrywa, że młody radny będzie motorem napędowym przyszłorocznych wyborów parlamentarnych. To między innymi on ma być twarzą i siłą pociągową listy do Sejmu RP. A jeśli tak się stanie – wówczas ma niemal pewne miejsce w sejmowych ławach.

Drewnicki byłby kolejnym już krakowskim radnych, który zrobi ogólnopolską karierę. Do tej pory w świecie polityki najbardziej zaistniał obecny prezydent RP Andrzej Duda, który także zasiadał w Radzie Miasta Krakowa.

Kto jeszcze?

28-latek jest jednym z trzech wiceprzewodniczących RMK w tej kadencji. Pozostali to Łukasz Wantuch i Sławomir Pietrzyk. 

Wiceprzewodniczącymi Rady Miasta Krakowa zostali: Michał Drewnicki, Sławomir Pietrzyk oraz Łukasz Wantuch.

Opublikowany przez Rada Miasta Krakowa – Strona Oficjalna Środa, 5 grudnia 2018

Przewodniczącym wybrany został Dominik Jaśkowiec (PO).

Dominik Jaśkowiec został wybrany Przewodniczącym Rady Miasta Krakowa.

Opublikowany przez Rada Miasta Krakowa – Strona Oficjalna Środa, 5 grudnia 2018

Zobacz także