Idzie weekend, będzie się działo! [spis wydarzeń]

Nadchodzący wielkimi krokami weekend jest ostatnim tej zimy! Synoptycy zapowiadają wysokie temperatury. W niedzielę ma być nawet 20 stopni. Gorąco zapowiada się też oferta kulturalna.

Jeszcze w piątek wieczorem w kinie Agrafka będziecie mogli przedpremierowo zobaczyć nagrodzony Oscarem długometrażowy dokument „Free Solo: ekstremalna wspinaczka”. Obraz traktuje o zapierającej dech w piersiach wspinaczce Alexa Honnolda na El Capitan – niemal pionową skałę, mierzącą ponad 2 tys. metrów wysokości. Początek seansu o godz. 20:15.

W weekend warto będzie odwiedzić Teatr KTO. Każdego dnia do zobaczenia będzie inny spektakl. W piątek „Raport Panika”, monodram krakowskiego performera Artiego Grabowskiego, Starto godz. 19 na Scenie Klasycznej AST na ul. Warszawskiej 5. W tym samym miejscu w sobotę o godz. 19 będzie można zobaczyć „Chór sierot”. Spektakl trwający tyle, ile III Symfonia (zwana też Symfonią Pieśni Żałosnych) Henryka Mikołaja Góreckiego, W niedzielę również na scenie AST o godz. 19 „Sprzedam dom, w którym już nie mogę mieszkać”. Przedstawienie inspirowane życiem i twórczością Bohumila Hrabala.

W Kinie pod Baranami wystartował natomiast tydzień kina hiszpańskiego. W programie m.in. najnowszy film Rodrigo Sorogoyena „Królestwo” ze znakomitym Antonio de la Torre w roli głównej, opowiadający o przeżartej korupcją Hiszpanii, zwycięzca festiwalu w Maladze „Berlin. Barcelona” Eleny Trapé czy czarna komedia Gracii Querejety „Mokra robota”. Godziny seansów sprawdźcie na stronie kina.

Kto zamiast do kina wolałby udać się do teatru, powinien kroki skierować do Nowej Huty. Tam na deskach Teatru Ludowego „Hańba” na podstawie powieści Coetzee’go. Na scenie ofiary po raz kolejny stają twarzą w twarz z oprawcami, jednym i drugim udziela się głosu. Spektakl na Scenie Stolarnia jeszcze dziś o godz. 18.

Sobota i niedziela zapowiadają się koncertowo! W pierwszy dzień weekendu, w klubie Studio wystąpi Mela Koteluk, która niedawno wydała nagrodzony Fryderykiem 2019 longplay pt. „Migawka”. Jeżeli chcecie posłuchać numerów z nowej płyty, kierujcie się do Studia. Początek koncertu o godz. 20.

W niedzielę, również w Studiu wystąpi jeden z czołowych polskich wokalistów i muzyków, czyli Krzysztof Zalewski! Marcowa trasa, której częścią jest krakowski koncert podsumowuje jego dotychczasowe koncertowe poczynania, ale fani artysty będą mogli usłyszeć premierowe utwory zapowiadające nową płytę. Początek koncertu o godz. 20.00

W ostatni wieczór weekendu w Fortach Kleparz zagrają Mitch&Mitch! Big band po 17 latach grania ma na koncie siedem płyt długogrających. W tym z legendą polskiej sceny Zbigniewem Wodeckim. Koncert rozpocznie się o godz. 19.

Najnowsze

Co w Krakowie