Iga Świątek zagra w Krakowie! Zapowiada się niezwykłe spotkanie

Iga Świątek i Agnieszka Radwańska mają wspólnie wystąpić w Krakowie. Najlepsze polskie tenisistki ostatnich lat mają zagrać w charytatywnym meczu pod patronatem Ukrainki Eliny Switoliny na rzecz stowarzyszenia UNITED24.

Jak podaje Eurosport, Iga Świątek przyjedzie do Krakowa na charytatywny turniej na rzecz Ukrainy. Liderka światowego rankingu zagra pokazowy mecz z Agnieszką Radwańską. Na turnieju pojawi się także ukraińska tenisistka Elina Switolina. Będzie… sędziować mecz Świątek – Radwańska. Wstępny termin charytatywnego meczu Świątek – Radwańska to 23 lipca 2022 roku.

Fot. Wikipedia, Flickr

Iga Świątek to aktualna liderka rankingu WTA. Jej ostatni sukces to wygrana wielkoszlemowego turnieju French Open. Świątek nie przegrała żadnego z 35 kolejnych pojedynków na korcie, wygrała 6 kolejnych turniejów.

Agnieszka Radwańska przez wiele lat utrzymywała się w światowej czołówce tenisistek. Karierę zakończyła cztery lata temu, ale w ostatni weekend wróciła do gry jako zawodniczka Mery Warszawa. Zagrała z siostrą Urszulą debla w drugiej kolejce Lotto Superligi. Polki wygrały z łotewsko-ukraińskim duetem – Kamilla Bartone i Anastazja Soboleva – 6:3, 6:4.

(js, red)

Najnowsze

Co w Krakowie