Igrzyska Europejskie szukają wolontariuszy. Brakuje tysiąca osób

Komitet Organizacyjny Igrzysk Europejskich poszukuje wolontariuszy. Jak podaje organizacja, obecnie brakuje tysiąca osób. Chętni mogą zgłaszać się do do 31 marca.

Do rozpoczęcia Igrzysk Europejskich pozostało 98 dni. Powoli dobiega końca proces rekrutacji wolontariuszy. Jak podaje spółka IE23, wszyscy chętni maja jeszcze dwa tygodnie czasu aby złożyć swoja aplikacje – Proces naboru na wolontariuszy, którzy pomogą stworzyć to historyczne wydarzenie pomału dobiega końca – zapisy będą możliwe do 31 marca. Dotychczas do wsparcia organizacji wydarzenia zgłosiło się niemal 7000 osób – informują organizatorzy. Do sprawnego zorganizowania imprezy potrzeba ośmiu tysięcy osób.

W tym momencie organizatorzy „są na wczesnym etapie przeprowadzania rozmów rekrutacyjnych, by poznać z osobna każdego kandydata, który wyraził chęć udziału w wolontariacie, a także rozwiać ich możliwe wątpliwości i obawy” –  Jedną z najczęściej pojawiających się jest obawa seniorów i osób nieśmiałych odnośnie języka angielskiego. Bardzo pozytywną odpowiedzią dla nich jest fakt, że wolontariat to wspólne zaangażowanie – żaden wolontariusz nie jest i nie zostanie pozostawiony sam sobie, ponieważ ważną częścią wolontariatu jest współpraca. Warto zaznaczyć, że organizatorzy szukają ludzi o bardzo różnych kompetencjach i umiejętnościach, a z rozmów wynika, że wolontariusze są zaciekawieni liczbą działów wolontariatu, które mogą wybrać i się zaangażować – wyjaśnia spółka IE23.

Co będą robić wolontariusze? Będą informować kibiców, witać gości na welcome deskach – zarówno w hotelach jak i na dworcach i lotniskach. Będą pomagać osobom z niepełnosprawnościami, działać w strefach rozgrywek sportowych oraz wspierać organizatorów w zakresach takich jak: wydawanie akredytacji, wsparcie mediów czy logistyka. Będą wsparciem dla zawodników, sędziów i reprezentacji narodowych. Aż 21 różnych działów wolontariatu zapewnia różnorodność zadań, w których każdy będzie mógł realizować swoje pasje i rozwijać własne zainteresowania.

Organizatorzy Igrzysk Europejskich czekają jednak nie tylko na młodych ludzi. Oferta jest skierowana również do seniorów i specjalnie dla nich przygotowano formularze w wersji papierowej. Doświadczenie nie jest konieczne.

Igrzyska rozpoczną się 21 czerwca i potrwają do 2 lipca. Weźmie w nich udział około  siedmiu tysięcy sportowców z 48 krajów.

(JS)

3 KOMENTARZE

Najnowsze

Co w Krakowie