Igrzyska Europejskie w Krakowie. Minister Sasin ogłosił sukces

Delegacja Krakowa, Małopolski i Polski pojechała do Rzymu na spotkanie w sprawie organizacji Igrzysk Europejskich, które odbędą się w 2023 roku. „Sukces spotkania w Rzymie! Uzgodniliśmy wspólnie z Europejskim Komitetem Olimpijskim wstępną listę dyscyplin Igrzysk Europejskich 2023 w Krakowie i Małopolsce. Teraz możemy przejść do działań wykonawczych!”-ogłosił na Twitterze minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

Gospodarzem Igrzysk Europejskich, które planowane są na 2023 roku, będzie Kraków oraz Małopolska. Delegacja naszych samorządów (m.in. prezydent Krakowa Jacek Majchrowski oraz marszałek województwa małopolskiego Jacek Majchrowski) poleciała do Rzymu na spotkanie w sprawie organizacji tejimprezy sportowej. Jako pierwszy efekatmi spotkania pochwaliłsię jednak minister aktywów państwowaych jacek Sasin.

„Sukces spotkania w Rzymie! Uzgodniliśmy wspólnie z Europejskim Komitetem Olimpijskim wstępną listę dyscyplin Igrzysk Europejskich 2023 w Krakowie i Małopolsce. Teraz możemy przejść do działań wykonawczych!” – napisał wicepremier Jacek Sasin na Twitterze. Zamieścił też zdjęcia z Włoch.

W kolejnym wpisie wicepremier napisał: „Cieszy fakt, że już za 3 lata Polska będzie gościć niemal 50 reprezentacji narodowych i tysiące kibiców z naszego kontynentu!”. Szczegółów jednak nie podał.

Nieco więcej zdradziła minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk. „To nie były łatwe negocjacje, ale mamy to! Znamy już wstępny program sportowy. Na Igrzyskach Europejskich w Polsce w 2023 roku odbędzie się rywalizacja aż w 24 dyscyplinach” – napisała na Twitterze.

(GS)

Najnowsze

Co w Krakowie