Igrzyska Europejskie w Krakowie pod coraz większym znakiem zapytania

Wicepremier Jacek Sasin ostro o prezydencie Krakowa Jacku Majchrowskim i jego podejściu do Igrzysk Europejskich. Przedstawiciel rządu zasugerował, że samorządowiec oczekuje, że ktoś za niego zorganizuje imprezę sportową pod Wawelem. To reakcja na słowa prezydenta Krakowa, że czeka na finansowe gwarancje ze strony rządu. Zamiast gwarancji finansowych ze strony rządu mamy krytykę. To stawia Igrzyska Europejskie w Krakowie pod coraz większym znakiem zapytania.

Jacek Sasin, wicepremier i minister aktywów państwowych był gościem RMF FM. W rozmowie z Krzysztofem Ziemcem dość ostro skrytykował oczekiwania prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego wobec rządu. A prezydent chce mieć gwarancje finansowe dla inwestycji potrzebnych do zorganizowania Igrzysk Europejskich.

Pan prezydent Jacek Majchrowski zachowuje się w tej sprawie troszkę dziwnie. Z jednej strony jest organizatorem, z drugiej oczekuje, że ktoś za niego te igrzyska w Krakowie zorganizuje. Myślę, że dobrze by było, żeby podjął ostatecznie taką decyzję, czy chce być tym organizatorem, czy nie” – mówił wicepremier Jacek Sasin na antenie RMF FM.

– Prezydent Majchrowski powinien skierować przede wszystkim do siebie. To Kraków i województwo małopolskie, a nie rząd jest organizatorem igrzysk europejskich. To trzeba wyraźnie powiedzieć. To Kraków i Małopolska zgłosiły swoją chęć organizacji tych igrzysk i zostało im organizacja tej imprezy przyznana. My, jako rząd, nie uciekamy od wsparcia organizatorów tych igrzysk, jesteśmy na to gotowi. Pan premier Mateusz Morawiecki sformułował również na piśmie taką zapowiedź, taką obietnicę dla organizatorów. Natomiast w żadnym wypadku nie jest tak, że rząd dzisiaj będzie wyręczał organizatorów, w tym również pana prezydenta Jacka Majchrowskiego – stwierdził wicepremier.

Prezydent Krakowa wielokrotnie mówił, że bez gwarancji finansowych ze strony rządu miasto nie będzie w stanie sfinansować przygotowań do Igrzysk Europejskich. Już od kilku tygodni trwają spekulacje dotyczące przeniesienia tej imprezy do innego miasta w Polsce.

(GS)

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie