Igrzyska Europejskie – znamy pełną listę dyscyplin sportowych

Musisz przeczytać

Uczestnicy Igrzysk Europejskich Kraków Małopolska 2023 będą rywalizować w 11 miastach w 28 dyscyplinach sportowych. 12 spośród nich będzie toczyć się w randze mistrzostw Europy. Aż 19 z 21 dyscyplin olimpijskich odbędzie się w randze kwalifikacji do igrzysk w 2024 roku w Paryżu.

Podczas I Europejskiego Kongresu Sportu i Turystyki w Zakopanem, prezes Komitetu Organizacyjnego Igrzysk Europejskich 2023 Marcin Nowak zaprezentował pełną listę sportów, miast oraz aren, na których będą toczyć się zmagania podczas przyszłorocznej imprezy. Najwięcej sportów gościł będzie Kraków, tu też odbędą się ceremonie otwarcia i zamknięcia Igrzysk. Sportowcy rywalizować będą także na obiektach w Chorzowie, Krynicy-Zdrój, Zakopanem, Nowym Targu, Tarnowie, Wrocławiu, Rzeszowie, Oświęcimiu, Nowym Sączu i Krzeszowicach.

Lista sportów Igrzysk Europejskich Kraków – Małopolska 2023.

Kraków:

Tenis stołowy (kwalifikacje olimpijskie) – Hutnik Arena

Koszykówka 3×3 (kwalifikacje olimpijskie) – Cracovia Arena

Slalom kajakowy (kwalifikacje olimpijskie, Mistrzostwa Europy) – Centrum Sportu Kolna

Sprint kajakowy (Mistrzostwa Europy) – Zalew Kryspinów

Łucznictwo (kwalifikacje olimpijskie) – Płaszowianka Arena

Szermierka (kwalifikacje olimpijskie, Mistrzostwa Europy) – Tauron Arena Kraków

Pięciobój nowoczesny (kwalifikacje olimpijskie, Mistrzostwa Europy) – AWF Kraków

Rugby 7  (kwalifikacje olimpijskie) – Stadion im. H. Reymana

Teqball (Mistrzostwa Europy) – Kraków Rynek Główny

Triathlon (kwalifikacje olimpijskie) – Zalew Nowohucki

Padel (dyscyplina programowa) – Kraków Rynek Główny

Kickboxing (dyscyplina programowa) – Lodowisko Cracovia

Krzeszowice:

BMX (kwalifikacje olimpijskie, Mistrzostwa Europy) – Krzeszowice BMX Park

Chorzów:

Lekkoatletyka (kwalifikacje olimpijskie, drużynowe Mistrzostwa Europy) – Stadion Śląski

Krynica-Zdrój:

Kolarstwo górskie (kwalifikacje olimpijskie, Mistrzostwa Europy) – Góra Parkowa

Biegi górskie (dyscyplina programowa) – Góra Parkowa

Judo (kwalifikacje olimpijskie, drużynowe Mistrzostwa Europy) – Krynica-Zdrój Arena

Teakwondo  (kwalifikacje olimpijskie) – Krynica-Zdrój Arena

Nowy Sącz:

Breaking  (kwalifikacje olimpijskie) – Park Strzelecki

Oświęcim:
Pływanie artystyczne (kwalifikacje olimpijskie, Mistrzostwa Europy) – Pływalnia w Oświęcimiu

Rzeszów:

Skoki do wody (kwalifikacje olimpijskie, Mistrzostwa Europy) – Rzeszów Arena

Tarnów:

Badminton  (kwalifikacje olimpijskie, Mistrzostwa Europy) – Jaskółka Arena

Piłka ręczna plażowa (dyscyplina programowa) – Centrum Sportów Plażowych

Piłka nożna plażowa (dyscyplina programowa) – Centrum Sportów Plażowych

Wspinaczka (dyscyplina programowa) – ANS Tarnów

Wrocław:

Strzelectwo (kwalifikacje olimpijskie) – Strzelnica Sportowa

Zakopane:

Skoki narciarskie (dyscyplina programowa) – COS Zakopane

Nowy Targ:

Boks (kwalifikacje olimpijskie) – Nowy Targ Arena

 

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca