III FESTIWAL WODY – Inspirujący pomysł na sobotę!

Dekoratornia, stanowisko poławiaczy pytań, bieg po Królestwie Rurogrodu – to tylko wybrane atrakcje III Festiwalu Wody- woda nas kręci!, który odbędzie się w najbliższą sobotę 29 września
w Zakładzie Uzdatniania Wody Bielany.

Festiwal wody zawita już po raz trzeci do Centrum Edukacji Ekologicznej Wodociągów Miasta Krakowa w Zakładzie Uzdatniania Wody Bielany. Wzorem poprzednich lat imprezę przewidziano w konwencji rodzinnego pikniku. W ubiegłym roku w wodnej zabawie uczestniczyło prawie 2 tys. osób.

Wydarzenie skierowane jest szczególnie do rodziców z dziećmi w wieku 5 – 10 lat, ale przyjść może każdy! Na uczestników festiwalu czekają pasjonujące zadania, pouczające eksperymenty i mnóstwo fantastycznej zabawy! W Laboratorium wody, można będzie znaleźć odpowiedzi na pytania: czym różni się woda w rzece od wody z kranu? Czy deszczówkę można pić?

Tych co lubią ruch, Wodociągi Miasta Krakowa zapraszają na biegu po Królestwie Rurogrodu. Tu czeka trudny labirynt, slalom i skomplikowane zadania. Kto lubi działać twórczo, musi koniecznie zajrzeć do dekoratorni. Dla miłośników zagadek przewidziano stanowisko poławiaczy pytań, gdzie na pewno trzeba będzie pogłówkować.

Po trudnych festiwalowych zmaganiach będzie też chwila na wytchnienie. W strefie relaksu, będzie nie tylko miło, ale i smacznie. Tutaj  na wielkim ekranie na dzieci czeka Dziadek Tadek i jego wnuczek Olek – bohaterowie wodociągowych kreskówek edukacyjnych. A że 29 września przypada Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania organizatorzy wydarzenia postanowili przyłączyć  się do akcji. Zapraszają dzieci do wysłuchania fragmentów wydanej przez siebie książeczki „Wyprawa batyskafem – misja w Rurogrodzie”.

W trakcie festiwalu, będzie można zasięgnąć informacji o dobrej wodzie prosto z kranu, jej walorach i składzie. Nie zabraknie jej też do picia. Podawana będzie w kilku wersjach: schłodzonej i gazowanej, z miętą, cytrynką i innymi dodatkami! Wodę z domowego kranu będzie można zbadać w mobilnym laboratorium Wodociągów Miasta Krakowa. Zainteresowanych informujemy iż– należy przynieść 1 litr wody w sterylnym pojemniku.  Miłośników starych zabytkowych budynków organizatorzy zapraszają na zwiedzanie ponad 100-letniego, najstarszego krakowskiego zakładu uzdatniania wody.

Do Zakładu Uzdatniania Wody Bielany będzie kursował specjalny autobusu komunikacji miejskiej. Będzie odjeżdżał od godziny 10.00, co godzinę, z przystanku tramwajowego Plac Wszystkich Świętych. Ostatni kurs o godz. 14.00. W drogę powrotną z parkingu przy Zakładzie Uzdatniania Bielany będzie można wyruszyć od godziny 11.20, co godzinę. Ostatni kurs o 16.00. Dla zmotoryzowanych udostępniony zostanie bezpłatny parking.

(wk)

Zobacz także