III Mistrzostwa Policji w Pływaniu Długodystansowym w Kryspinowie (ZDJĘCIA)

24 zawodników wzięło udział w III Mistrzostwach Policji w Pływaniu Długodystansowym, które odbyły się 6 września 2024 roku na zalewie w Kryspinowie pod Krakowem. Wśród uczestników znaleźli się policjanci, pracowników cywilnych oraz emerytów policyjnych z z całej Polski. Zawodnicy rywalizowali na dystansie 3 kilometrów w kilku kategoriach wiekowych.

W kategorii mężczyzn pierwsze miejsca zajęli: st. sierż. Bartosz Nowicki (OPP Bydgoszcz) w kategorii do 39 lat, nadkom. Marcin Dakowicz (KWP Kraków) w kategorii do 49 lat oraz kom. Dariusz Wesołowski (KWP Kraków) w kategorii powyżej 49 lat. Wśród kobiet triumfowały: st. post. Monika Pieniążkiewicz (KWP Gdańsk) do 39 lat i podkom. Katarzyna Moskal (CBŚP) do 49 lat.

Najlepszym emerytem został mł. insp. w st. sp. Grzegorz Alzak (KMP Radom), a w kategorii pracowników Policji zwyciężyła Karolina Ścisłowicz (OPP Bydgoszcz). Najszybszym zawodnikiem okazał się nadkom. Marcin Dakowicz z czasem 52:43, a najszybszą zawodniczką była st. post. Monika Pieniążkiewicz, która ukończyła wyścig z wynikiem 47:39.