Ile będziemy płacili za wywóz śmieci? Prezydent Majchrowski postawił sprawę jasno

– W sprawie naliczania opłaty za wywóz śmieci w Krakowie najlepsza byłaby metoda mieszana – podkreślał na antenia Radia Kraków prezydent Jacek Majchrowski.

Od tygodni trwa debata, w jaki sposób naliczać opłaty za wywóz śmieci w Krakowie. Sprawa jest ważna, ponieważ w zależności od metody, opłaty mogą różnić się nawet o kilkaset procent. Dokładnie opisaliśmy to poniżej

Opłaty za śmieci w Krakowie. Kilka propozycji nowych stawek. Plusy i minusy każdej z nich

Teraz głos w sprawie zabrał Majchrowski, który jest za tzw. system mieszanym.

– Dla jednych, na przykład hoteli czy hosteli opłata naliczana byłaby od metra kwadratowego powierzchni, dla innych od osoby, jeszcze dla innych od zużycia wody – mówił prezydent w Radiu Kraków.

Majchrowski zwrócił uwagę, za w Krakowie za odbiór śmieci płaci 690 tysięcy osób, a z innych danych – na przykład zużycia wody – wynika, że w Krakowie mieszka nawet 1,2 mln osób! 

– Powiedzmy szczerze – jest część mieszkańców nieuczciwych. Według naszych danych liczonych przez odbiór wody, użytkowników Krakowa jest około milion 200 tysięcy. To prawie dwa razy więcej niż liczba płacących. Każdy z nas za nich płaci – podkreśla prezydent.

Nowy system naliczania opłat za śmieci poznamy w marcu, a w życie powinien wejść w kwietniu.

Więcej w Radiu Kraków.

jk

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie