Ile dzieci wróciło do przedszkoli, a ile do szkół? Oto najnowsze dane z Krakowa

Coraz więcej dzieci w przedszkolach, ale małe zainteresowanie szkołami – tak wygląda powrót młodych krakowian do placówek w dobie koronawirusa.

1 czerwca w zajęciach przedszkolnych uczestniczyło już 2905 dzieci, czyli prawie 17 proc. wszystkich przedszkolaków – to o niemal 1000 więcej, niż tydzień temu.

– Znikome jest nadal zainteresowanie rodziców powrotem do szkół uczniów z klas I-III – w poniedziałek zaledwie co dwudziesty z nich brał udział w zajęciach prowadzonych stacjonarnie – informuje Ewa Całus, dyrektorka Wydziału Edukacji.

1 czerwca zajęcia były prowadzone w niemal wszystkich samorządowych placówkach wychowania przedszkolnego – otwarte były 153 spośród 154 przedszkoli i oddziałów przedszkolnych (w tym ośmiu oddziałów specjalnych i dwóch oddziałów przedszkolnych w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym).

25 maja zostały przywrócone zajęcia opiekuńczo-wychowawcze dla uczniów klas I-III szkół podstawowych. Oprócz zajęć w formie stacjonarnej, kształcenie jest też prowadzone z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

Zainteresowanie powrotem uczniów do szkół było znikome. Spośród 17 206 uczniów uczęszczających do klas I-III w samorządowych szkołach podstawowych, na początku minionego tygodnia zaledwie 875 uczniów (5 proc.) powróciło do szkół. W tym tygodniu jest podobnie – w poniedziałek, 1 czerwca w zajęciach prowadzonych stacjonarnie uczestniczyło 850 uczniów (o 25 mniej niż tydzień temu).

jk, krakow.pl

Najnowsze

Co w Krakowie