Remont ulicy Królowej Jadwigi – źle się dzieje na tej budowie

Urzędnicy obiecują: remont ulicy Królowej Jadwigi skończy się przed igrzyskami. Nie zimowymi, które rozpoczynają się w piątek, 4 lutego 2022 roku. Przed Igrzyskami Europejskimi w 2023 roku, a więc utrudnienia i kłopoty na Królowej Jadwigi będą jeszcze przez blisko 1,5 roku!

W środę przez kilka godzin przez ulicę Królowej Jadwigi nie kursowały autobusy komunikacji miejskiej. – Sytuacja taka nie powinna mieć miejsca – przyznają pracownicy Zarządu Dróg Miasta Krakowa. I dodają, że prowadzą rozmowy, aby „zintensyfikować prace związane z bieżącymi naprawami ubytków, szczególnie w miejscach, gdzie mogą wystąpić zapadliny, które uniemożliwią ruch”. – ZDMK zwrócił uwagę wykonawcy, aby zwiększył liczbę sprzętu dedykowanego prawidłowemu utrzymaniu jezdni w miejscach, gdzie nie ma asfaltu oraz należycie dbał o czystość placu budowy – informują urzędnicy. Dodatkowo podjęto decyzję, o zmianie projektanta, co „pozwoli na szybszą reakcję w trybie nadzorów autorskich”. Odbędą się także rozmowy o poprawie organizacji ruchu pod kątem ręcznego sterowania ruchem.
Czyli na tej budowie nie jest wszystko w porządku…

Kierowcy przejeżdżający ulicą Królowej Jadwigi i mieszkańcy Woli Justowskiej jeszcze długo muszą się liczyć z kłopotami i utrudnieniami. Zarząd Dróg Miasta Krakowa szykuje się do przetargu na remont kolejnego odcinka tej ulicy (od ul. Jesionowej do ul. Robla). Błędy i niedociągnięcia przy obecnie prowadzonych robotach mają się nie powtórzyć. – Celem będzie wykonanie tej inwestycji jeszcze przed igrzyskami – pada deklaracja ZDMK. Dla wyjaśnienia – chodzi o Igrzyska Europejskie, które planowane są w czerwcu 2023 roku, a więc za blisko 1,5 roku.

(GS)

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie