Po wypowiedzi księdza biskupa Tadeusza Pieronka dla „Rzeczpospolitej”, w której były sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski uznał, że nieprzyjmowanie uchodźców stanowi „zachowanie wbrew chrześcijaństwu i wbrew człowieczeństwu” świadczące o „braku sumienia i braku miłości do bliźniego”, ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski napisał na swoim blogu:
A ilu uchodźców przyjął bp T. Pieronek do swojego obszernego i luksusowego apartamentu na Wawelu? Ile też ośrodków charytatywnych powstało z jego inicjatywy w diecezji w Sosnowcu, której był sufraganem? Są to oczywiście pytania retoryczne, bo odpowiedź brzmi: zero i zero. W przeciwieństwie do np. śp. biskupa sosnowieckiego Adama Śmigielskiego, który przeróżne dzieła charytatywne wspierał jak tylko mógł i który nie uciekł ze swojej trudnej placówki na salony w Krakowie.
Ciekawe, czy krakowski kapłan doczeka się odpowiedzi na swoje pytania od bp. Pieronka.
Jerzy Bukowski
fot. wikimedia
* dr Jerzy Bukowski – Rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, publicysta, filozof i bloger
Teksty publikowane w dziale Publicystyka są prywatnymi opiniami autorów. Chcesz podzielić się swoimi przemyśleniami lub wyrazić swoje zdanie na naszym portalu? Napisz: redakcja@krknews.pl