Nowy rok szkolny w nowej szkole [zdjęcia]

Nowy rok szkolny rozpoczęło w Krakowie ok. 113 tys. uczniów. Ponad 450 z nich rozpoczyna naukę w nowej szkole na Klinach. W Szkole Podstawowej nr 14 odbyła się oficjalna inauguracja roku szkolnego 2021/2022 w Krakowie.

Inauguracja roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 14 na Klinach

Zdjęcie 2 z 19

(fot. Bogusław Świerzowski/krakow.pl)

– Miniony rok był trudny zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli. Ten nowy rozpoczynamy z lepszym nastawieniem i nadzieją na to, że szkoła będzie już miejscem regularnych, niczym niezakłóconych spotkań. Ale dla was i waszych nauczycieli to rok wyjątkowy także z tego powodu, że jesteście tutaj pierwszymi rocznikami. To od was zależy przyszłość tej szkoły i jej renoma. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do jej budowy, i życzyć, by dobrze służyła najmłodszym krakowianom – powiedział prezydent Jacek Majchrowski podczas otwarcia Szkoły Podstawowej nr 14.

Nowa szkoła na Klinach ma odciążyć dwie sąsiednie placówki: Szkołę Podstawową nr 97 przy ul. Doktora Judyma oraz Szkołę Podstawową 53 przy ul. Skośnej. Uruchomiono 22 oddziały w klasach od I do VII, do których łącznie uczęszczać będzie 451 uczniów. Mają do dyspozycji 24 sale lekcyjne, świetlicę, bibliotekę z czytelnią, jadalnię, boisko sportowe i salę gimnastyczną. To jest największa samorządowa inwestycja w tej części miasta, zrealizowana przez Miejskie Centrum Obsługi Oświaty. Jej całkowita wartość sięga 44 mln złotych.

Nowy rok szkolny w Krakowie rusza w 129 samorządowych szkołach podstawowych, do których uczęszcza prawie 50 tys. uczniów, w tym niemal 6 tys. pierwszoklasistów. W 40 samorządowych liceach ogólnokształcących uczyć się będzie prawie 18 tys. młodych krakowian, w 24 technikach – ponad 12 tys., a w 25 branżowych szkołach I stopnia – ponad 1,8 tys.

(red)

Najnowsze

Co w Krakowie