Instalują windy, wymieniają posadzkę. Przez wielki remont zamknięte będzie przejście dla pieszych

fot. ZIKiT

Teraz ciągle trwają prace i przez dwa tygodnie będzie zamknięte, ale po zakończeniu remontu powinno zmienić się nie do poznania. Modernizacja przejścia podziemnego pod Jubilatem weszła w kolejną fazę.

Prace zaczęły się pod koniec ubiegłego roku. Do tej pory były prowadzone przy zachowaniu ciągłego ruchu przechodniów. Teraz, ze względu na etap prac związany z wykonaniem schodów, wykonawca wprowadzi tymczasowe ograniczenia.

 

Ze względu na zakres prac oraz zachowanie bezpieczeństwa wykonawca wspólnie z zamawiającym podjęli decyzję o czasowym zamknięciu przejścia w obu kierunkach dla ruchu pieszego. Z przejścia podziemnego piesi nie będą mogli korzystać w okresie od 25 czerwca br. (poniedziałek) do 8 lipca br. (niedziela).

Piesi w tym czasie mogą korzystać z wygodnego odtworzonego w zeszłym roku przez jednostkę przejścia naziemnego na skrzyżowaniu al. Krasińskiego, Zwierzynieckiej i Kościuszki. Przejście to zostało oddane do dyspozycji mieszkańców w zeszłym roku, jest komfortowe dla osób niepełnosprawnych, rodziców z dziećmi, czy osób starszych.

W ramach przebudowy przejścia podziemnego pojawią się dwie windy, wymienione zostaną kamienne okładziny ścian, posadzki oraz schodów. Nowy wygląd zyska sufit podwieszany, pojawią się nowe balustrady, oświetlenie oraz monitoring.

mn, ip

zdjęcie tytułowe / fot. ZIKiT

Zobacz także