Internetowy tulipan. Proponował szalone diety, pożyczał pieniądze, brał PIN, a potem… znikał

Uwaga na internetowe romanse. Krakowscy policjanci zatrzymali 28-latka, który na czatach bajerował laski, wabił je swoim urokiem, obiecywał złote góry, a potem znikał. Wcześniej jednak brał coś „na pamiątkę”.

W lipcu zeszłego roku do IV Komisariatu Policji w Krakowie zgłosiła się dwudziestoparoletnia studentka, która złożyła zawiadomienie o popełnieniu oszustwa na jej szkodę. Według zgłaszającej sprawcą przestępstwa miał być mężczyzna poznany przez nią na portalu randkowym.

Jak zeznała kobieta, znajomość internetowa szybko przerodziła się w kontakty w świecie realnym. Mężczyzna przedstawił się nowo poznanej kobiecie jako trener fitness i proponował jakieś szalone diety. Po kilku spotkaniach „ trener” zaczął prosić o drobne kwoty pieniędzy. W sumie dziewczyna pożyczyła mu kilkaset złotych, po czym nagle kontakt się urwał.

Policjanci z IV Komisariatu Policji byli pewni, że mają do czynienia z seryjnym oszustem, żerującym na zaangażowaniu emocjonalnym nowo poznanych niewiast. Okazało się, że poszukując potencjalnych ofiar „ tulipana” natrafili jeszcze na 3 inne poszkodowane kobiety. Wszystkie mieszkały w Krakowie i wszystkie weszły w kontakt z 28-latkiem na portalach randkowych.

Sposób działania sprawcy był zwykle dostosowany do rozwoju sytuacji. Raz „pożyczał” biżuterię, innym razem sprzęt elektroniczny w kolejnym przypadku poprosił o możliwość wypłaty z karty kobiety, a kiedy poznał już PIN, sam sobie wypłacał kolejne kwoty. Policjanci oszacowali straty pokrzywdzonych na ponad 7 tys. złotych.

Od momentu zgłoszenia pierwszej kobiety trwały poszukiwania oszusta. Policjanci ustalili, że pochodzi ze Śląska, ale najprawdopodobniej przebywa w Krakowie.

18 lutego sprawca został zatrzymany. Usłyszał 33 zarzuty oszustwa ( art.286 KK ) za co grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna przyznał się do zarzutów. Jak twierdził, potrzebował pieniędzy na …narkotyki.

Ponieważ śledczy podejrzewają, że oszukanych kobiet może być znaczniej więcej, policja prosi o kontakt osoby pokrzywdzone z IV Komisariatem Policji w Krakowie: /12/ 61 51 235 lub /12/ 61 51 203.

(wm, KWP Kraków)

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie