Ireneusz Raś poparł kandydaturę Aleksandra Miszalskiego

„Jestem w koalicji z Aleksandrem Miszalskim i popieram go w wyborach na prezydenta Krakowa” – zadeklarował Ireneusz Raś, krakowski poseł Trzeciej Drogi i wiceminister turystyki.

Ireneusz Raś, w poniedziałkowej porannej rozmowie z RMF, powiedział, że zna zarówno Łukasza Gibałę, jak i Aleksandra Miszalskiego. – Kiedyś poznałem obu polityków, gdy należeli do jednej partii i nawet do jednej frakcji, i razem współpracowaliśmy. Dzisiaj jestem w koalicji z Aleksandrem Miszalskim, i moja odpowiedź jest jednoznaczna – wspieram mojego kolegę z koalicji, Aleksandra Miszalskiego” – mówił Ireneusz Raś.

Ireneusz Raś w latach 1999-2002 pełnił funkcję dyrektora Kancelarii Prezydenta Miasta Krakowa Andrzeja Gołasia. W latach 2002-2005 był radnym Krakowa. Pełnił też funkcję przewodniczącego Dzielnicy XVI Miasta Krakowa.  Od 2005 roku sprawuje mandat Posła na Sejm RP.

W czerwcu 2021 roku przystąpił do parlamentarnego klubu Koalicji Polskiej-PSL. Mandat poselski w 2023 roku uzyskał z listy Trzeciej Drogi, zdobywając 27 518 głosów. Obecnie jest szefem partii Centrum dla Polski, która jest częścią projektu politycznego Koalicja Polska, oraz klubu parlamentarnego PSL-Trzecia Droga. Pod koniec ubiegłego roku został wiceministrem turystyki.

Kraków. Miszalski z poparciem kobiet z różnych komitetów wyborczych (ZDJĘCIA)

 

Najnowsze

Co w Krakowie