Iron Maiden w Krakowie. Zespół rozegrał mecz piłkarski na stadionie Hutnika (ZDJĘCIA)

Legendarny zespół heavymetalowy w trakcie swojej obecnej trasy zaplanował dwa występy w Polsce, a konkretnie w krakowskiej Tauron Arenie. To jednak nie jedyne występy muzyków. W środowe południe na Stadionie Miejskim Hutnik Kraków zespół zagrał bowiem… mecz piłkarski.

Założyciel Iron Maiden Steve Harris znany jest ze swojego zamiłowania do sportu, a szczególnie piłki nożnej. Steve, wielki sympatyk West Ham United, lubi spędzać aktywnie czas w trakcie swoich tras koncertowych.

Tym razem tworzona przez niego drużyna zagrała na Suchych Stawach przeciwko reprezentacji firmy Canpack. Wybór rywala nie był przypadkowy bowiem firma Canpack jest dostawcą puszek oraz kapsli do sygnowanego przez Iron Maiden piwa. W drużynie Iron Maiden obok lidera zespołu wystąpił między innymi jego syn George Harris i były reprezentant Szkocji Colin Hendry. Spotkanie przy linii bocznej obserwował gitarzysta Iron Maiden Adrian Smith. Mecz trwał pełne 90 minut i zakończył się bezbramkowym remisem. Większa część gry toczyła się w typowo wyspiarskiej pogodzie, a ulewny deszcz nie przeszkadzał bramkarzom obu zespołów popisywać się co chwilę swoimi umiejętnościami.

Zarząd przekazał Steve’owi Harrisowi koszulkę klubową z jego nazwiskiem.

– Ciekawostką jest, że jest to koszulka na sezon 2023/24 – wyjaśnia Prezes Hutnik Artur Trębacz – Steve Harris stał się pierwszym posiadaczem naszych trykotów meczowych na nowy sezon. Tym samym nasze nowe meczówki zostały zaprezentowane w najbardziej oryginalny z możliwych sposobów. Myślę, że takiej formy prezentacji nowych koszulek mogą nam pozazdrościć wszyscy w Polsce, a pewnie i na świecie. – dodaje.

Iron Maiden – angielski zespół heavymetalowy pochodzący z Leyton w Londynie, założony 25 grudnia 1975 roku przez basistę i głównego kompozytora Steve’a Harrisa. Uważany jest za jeden z najwybitniejszych i najpopularniejszych zespołów w gatunku oraz jeden z najlepszych, a zarazem najbardziej wpływowych zespołów koncertowych w historii rocka.

Na przestrzeni ponad 40 lat światowej kariery, muzycy formacji zostali laureatami setek nagród muzycznych, włączając w to m.in. Grammy Awards i jej ekwiwalenty przyznawane w wielu krajach, Brit Awards 2009, Silver Clef Award, Top.HR Music Awards, Žebřík Music Awards, Public Choice International, Classic Rock Roll of Honours Awards, Metal Hammer Golden Gods Awards, Nordoff Robbins Award, Ivor Novello Awards – za wybitne osiągnięcia na arenie międzynarodowej i wkład w rozwój muzyki brytyjskiej oraz wiele innych.

Zespół swoją nazwę zaczerpnął z filmu „Człowiek w żelaznej masce” i oznacza ono narzędzie średniowiecznych tortur – „Żelazną Dziewicę”. Przez kolejne lata zmieniał się skład i muzyka formacji, aż wreszcie grupa zadebiutowała w 1980 roku na fonograficznym rynku albumem „Iron Maiden”.

3 KOMENTARZE

Najnowsze

Co w Krakowie